גרסת האמ;לק : פייסבוק חוסמים פרופילים ומורידים עמודים כל הזמן באופן שרירותי. אני כותב לפעמים על נושאים רגישים ועלולים להוריד אותי מפייסבוק. אם אתם רוצים לקבל מייל פעם בשבוע על העדכונים באתר, הרשמו בטופס הזה. לא יהיה ספאם, לא יהיה מייל שהוא לא עדכון באתר. הפרטים לא עוברים הלאה:

העדכונים נשלחים אך ורק כאשר האתר מתעדכן.

עכשיו הגרסה הארוכה:

חלק הולך וגדל מסך המבקרים שלי מגיע מפייסבוק: דרך דף הפייסבוק של אינטרנט ישראל, או דרך הפרופיל האישי שלי בפייסבוק. זה מעולה עד שאנחנו זוכרים שפייסבוק היא חברה פרטית, שידועה לשמצה בשל הסרת עמודים ופרופילים בלי שום סיבה ובלי שום יכולת לשחזר את מה שאבד. למרות שאינטרנט ישראל הוא לא אתר פוליטי ולא עוסק בפוליטיקה, לפעמים אני כן כותב על נושאים רגישים – כמו למשל איך לעקוף חסימות או על יוזמות שונות שפוגעות בזרימה החופשית של המידע באינטרנט. בתקופה האחרונה כולנו שמענו על מקרים שבהם פייסבוק החליטה להוריד דפים ופרופילים ללא שום הצדקה. אפילו דפים מוצדקים שנלחמים בפדופיליה ובהטרדות מיניות. מחר בבוקר אני יכול לכתוב פוסט שמפריע למישהו עם יותר מדי כוח או כסף ואז פרופיל הפייסבוק ודף האתר ימחקו ואז לא תהיה לי שום דרך להודיע באופן אפקטיבי שהאתר מתעדכן או אפילו לספר שהאתר הוסר.

יצרתי באמצעות MailChimp רשימת דיוור שניתן להרשם אליה. כל יום ראשון בשעה 10:00 בבוקר נשלח מייל עם כל העדכונים מהאתר שהתקיימו במהלך השבוע. אני לא אשלח משהו אחר לאנשים שנרשמו לרשימה הזו. אם אתם אוהבים את התכנים שאני מפרסם פה אבל סומכים על העדכונים שאני מפיץ בפייסבוק – אנא הרשמו לאתר. איך נרשמים? הטופס למעלה או מצד ימין. יש כמובן גם את פיד הר.ס.ס. למי שמשתמש בו.