גוגל תומכת בסטנדרטים חדשים עבור רשימת חברים

אחת מהחדשות היותר מעניינות וחשובות עבור התפתחות רשת האינטרנט איכשהו הצליחה לעבור מתחת לרדאר של כל אתרי החדשות. גוגל תומכת כעת ב-PoCo – סטנדרט לרשימת חברים או קשרים עבור יישומים ואתרי אינטרנט.

כל מי שנרשם לפייסבוק, לינקדאין, טוויטר ושאר יישומי רשת פופולריים יודע שהוא נדרש לספק את כתובת הג’ימייל/יאהומייל שלו והסיסמה, המטרה היא לתת לאפליקצית האינטרנט להכנס לחשבון הג’ימייל ולשלוף משם את רשימת החברים שנמצאת בפנקס הכתובות. הדרך הזו, מלבד היותה יקרה לפיתוח, מאד לא מאובטחת ומרתיעה אנשים רבים שלאו דווקא מעוניינים לתת לצד שלישי את סיסמת הג’ימייל שלהם.

השיטה הזו תהפוך בקרוב לנחלת ההיסטוריה. בכך שגוגל מאמצת את תקן Portable Contacts 1.0, היא מאפשרת לכל מי שמפתח תוכנה לקבל בקלות את רשימת החברים מכל בעל חשבון ג’ימייל. התקווה היא שחברות רבות נוספות ילכו בעקבות גוגל וכך המידע, שהיה עד כה שמור בשרתי גוגל, פייסבוק וכל יישום אחר, יהיה שייך לגולשים עצמם כפי שצריך להיות.

בבלוג של גוגל יש הסבר למפתחים כיצד לקבל את OAuth key וכיצד להשתמש בתקן החדש לפיתוח אפליקציות אינטרנט שעושות שימוש באנשי הקשר שיש בחשבון הג’ימייל של משתמשיה.

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

לא אהבתי בכלללא אהבתיבסדראהבתיאהבתי מאוד (אין הצבעות)

תגיות: פורסם בקטגוריה: חדשות אינטרנט

יאללה, שתפו :)

אל תשארו מאחור! יש עוד מה ללמוד!