גוגל תומכת בסטנדרטים חדשים עבור רשימת חברים

לתקן חדש שגוגל מאמצת יש סיכוי טוב לחולל מהפכה של ממש ביישומים החברתיים ולהקל על החיים של מפתחי אינטרנט.

אחת מהחדשות היותר מעניינות וחשובות עבור התפתחות רשת האינטרנט איכשהו הצליחה לעבור מתחת לרדאר של כל אתרי החדשות. גוגל תומכת כעת ב-PoCo – סטנדרט לרשימת חברים או קשרים עבור יישומים ואתרי אינטרנט.

כל מי שנרשם לפייסבוק, לינקדאין, טוויטר ושאר יישומי רשת פופולריים יודע שהוא נדרש לספק את כתובת הג'ימייל/יאהומייל שלו והסיסמה, המטרה היא לתת לאפליקצית האינטרנט להכנס לחשבון הג'ימייל ולשלוף משם את רשימת החברים שנמצאת בפנקס הכתובות. הדרך הזו, מלבד היותה יקרה לפיתוח, מאד לא מאובטחת ומרתיעה אנשים רבים שלאו דווקא מעוניינים לתת לצד שלישי את סיסמת הג'ימייל שלהם.

השיטה הזו תהפוך בקרוב לנחלת ההיסטוריה. בכך שגוגל מאמצת את תקן Portable Contacts 1.0, היא מאפשרת לכל מי שמפתח תוכנה לקבל בקלות את רשימת החברים מכל בעל חשבון ג'ימייל. התקווה היא שחברות רבות נוספות ילכו בעקבות גוגל וכך המידע, שהיה עד כה שמור בשרתי גוגל, פייסבוק וכל יישום אחר, יהיה שייך לגולשים עצמם כפי שצריך להיות.

בבלוג של גוגל יש הסבר למפתחים כיצד לקבל את OAuth key וכיצד להשתמש בתקן החדש לפיתוח אפליקציות אינטרנט שעושות שימוש באנשי הקשר שיש בחשבון הג'ימייל של משתמשיה.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

צילום מסך של סוואגר
יסודות בתכנות

openAPI

שימוש בתשתית הפופולרית למיפוי ותיעוד של API וגם הסבר בסיסי על מה זה API

פיתוח ב-JavaScript

Axios interceptors

תכנון נכון של קריאות AJAX באפליקציה ריאקטית וניהול השגיאות או ההצלחות עם פיצ׳ר נחמד של axios

תמונה של עציץ, רספברי פיי ורמקול
רספברי פיי

לגרום לעציץ שלכם לדבר

כך תשתמשו ברספברי פיי, חיישנים וגם בינה מלאכותית שמותקנת על הרספברי פיי (כן) כדי ליצור… עציץ המדבר.

גלילה לראש העמוד