גרסה רביעית ל- 3.5 בטא לשועל האש

קרן מוזילה שיחררה את גרסת הבטא של שועל האש 3.5 והגרסה הזו מבשרת על חיזוק מגמות שונות בעתיד.

קרן מוזילה שיחררה את הגרסה הרביעית לדפדפן האינטרנט הפופולרי שועל האש 3.5. למרות שמעטים הגולשים שינסו את הגרסה, אפשר לראות מהשינויים והתוספות בגרסה סימנים מבשרים לעתיד לבוא – יותר אינטראקטיביות, יותר JavaScript וגם שירותים מבוססי מיקום.

ראשית, יש שיפור של מנוע ה-JavaScript כמו מה שגוגל עשו בכרום. חיזוק נושא ה-JavaScript גם מהצד של מוזילה מראה על התחזקות המגמה של הסתמכות רצינית יותר על JavaScript שכנראה תהיה השפה העיקרית בפיתוח אפליקציות צד לקוח מתקדמות יותר ממה שאנו מכירים.

תמיכה ב-HTML 5 היא גם מאפיין שכבר היה בבטא הקודמת ומראה על הפוטנציאל הרב שיש כבר עכשיו בתקן העתידי שאמור לצאת בשנת 2012. תקן HTML 5 מאפשר לשלב מולטימדיה באתרים ללא צורך בפלאש או בהתקנים נוספים.

מה שיותר מעניין הוא השילוב של Geolocation שמתממשק עם התקני GPS או התקנים אחרים לקביעת מיקום ולאפשרות של התממשקות של אתרי אינטרנט ואפליקציות עם ה-Geolocation – דבר שמראה על התחזקות המגמה של שירותים מבוססי מיקום בעתיד.

בנוסף, יש בגרסת הבטא גם שירותים שהתרגלנו לראות בדפדפני אינטרנט אחרים כמו מוד 'פרטיות' ודגשים על נושא פרטיות.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

SSG עם next

אחרי שלמדנו במאמר הקודם מה זה SSR והבנו שלא מדובר בקליע כסף שפותר את כל הבעיות שלנו, נלמד על SSG שיכול להקל על כמה מהבעיות של SSR.

תמונה של הבית הלבן עם מחשוב ענן וטקסט: FEDRAMP
פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

FedRAMP & FIPS מבוא למתחילים

פרק מיוחד, לצד הקלטה של פרק של עושים תוכנה על אחת התקינות החשובות ביותר עבור חברות שסביר להניח שלא הכרתם

צילום מסך של סוואגר
יסודות בתכנות

openAPI

שימוש בתשתית הפופולרית למיפוי ותיעוד של API וגם הסבר בסיסי על מה זה API

גלילה לראש העמוד