חלק מחברות הסלולאר קובעות מה תעשו באינטרנט

הסקייפ שלכם לא עובד? הביטורנט לא זז? אולי האשמה בספקית האינטרנט הסלולרי שלכם?

אזהרה – כאן תבוא התלהמות רצינית כנגד החברות הסלולריות והאינטרנט כביכול שהן מספקות.

מי שחושב להתחבר לאינטרנט דרך אחת מחברות הסלולר (aka החברות השטניות והנאלחות ביותר המוכרות למין האנושי) כדאי שיחשוב שוב. על פי איגוד האינטרנט שפנה בנושא למשרד התקשורת. חלק מהחברות הסלולריות מחתימות את הלקוחות על סעיף מיוחד בחוזה שכולל גם כך 1,000,000 בחזקת 100 סעיפים. הסעיף הזה מאפשר להן בעצם להרוס את הנייטרליות של הרשת.

אם חשקת להפעיל סקייפ באמצעות הטלפון הנייד שלך, לא תוכל לעשות זאת כי ספקית האינטרנט הסלולרי תאיט את קצב התקשורת באמצעות הסקייפ. אם חשקת להוריד קבצים באמצעות ביטורנט (ואני מדבר גם על הורדות חוקיות לגמרי) לא תוכל לעשות את זה.

למרות שמועות רבות שספקיות אינטרנט "רגילות" כגון 012 או נטוויז'ן עושות את זה, עד כה אין הוכחה משמעותית לכך. בזק בינלאומי אף הגדילה לעשות ומאיצה את שיתוף הקבצים. אך החברות הסלולריות שלהן כמובן אין אלוהים, מרשות לעצמן לעשות את זה ולבצע פגיעה חמורה לא רק בלקוחותיהן אלא גם במתחרותיהן באופן פסול ונקלה.

לא רק שמדובר בהתנהגות נאלחת ואופיינית לחברות הסלולריות שהן לטעמי סוג של שודדי דרכים מודרניים. אלא מדובר כאן על הגבלה חמורה בחופש של כולנו. אם אתם חושבים להתפתות למבצעים של אורנג' ושאר החברות שמספקות אינטרנט סלולרי, תחשבו שוב. איגוד האינטרנט פנה למשרד התקשורת ואני מקווה שגם בימי פוסט אטיאס יהיה מי שירסן את החברות הסלולריות.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

יישום של nonce על מנת להגן מפני התקפות injection

בפוסט הקודם הסברתי על hash עם CSP על משאבי inline – שזה נחמד ומעולה אבל פחות ישים בעולם האמיתי שבו בדרך כלל התוכן ה-inline (בין

תמונה מצוירת של רובוט שמנקה HTML
יסודות בתכנות

סניטציה – למה זה חשוב

הסבר על טכניקה פשוטה וידועה מאד שאנו מפעילים על מידע לפני שאנחנו מציגים אותו ב-HTML באפליקציה או באתר.

גלילה לראש העמוד