כלי חדש חושף כמה משתמשים בשועל האש

כלי סטטיסטיקות חדש מאפשר לנו לדעת בדיוק רב יותר כמה משתמשים בישראל ובעולם כולו גולשים באינטרנט אקספלורר.

אני חושב שכמעט כל מפתח אינטר מכיר את דף הסטטיסטיקות של W3C. כפי שה-W3C מציין בעצמו בדף הזה, הוא לא מאד מדויק והנתונים המופיעים בו הם לא מדויקים אלא משמשים להערכה בלבד. רוב הנתונים על שימוש בדפדפנים, רזולוציות, פלאש ומערכות הפעלה נובעים מהערכה בלבד. למען האמת כמעט אף אחד לא יודע מה שיעור המשתמשים בשועל האש או באינטרנט אקספלורר בישראל.

הנתונים שאני רואה בתוכנת הסטטיסטיקה שלי בנוגע לאתר אינטרנט ישראל הם מוטים כיוון שמדובר באתר טכנולוגי. הנתונים שמישהו אחר רואה גם הם מוטים לצד זה או אחר בהתאם לאופי האתר.

חברת Startcounter שמספקת כלי ניתוח לאינטרנט, מספקת כלי חדש שמאפשר לכל אחד לראות את הסטטיסטיקות העולמיות (גם בישראל!). באופן מפתיע, מסתבר ששועל האש אוחז ב-10% מנתח השוק, שזה לא רע בכלל. לא לשכוח שאותם 10% הם קהל חשוב שכדאי שלא להתעלם ממנו. אינטרנט אקספלורר עדיין שולט בכיפה.

בגזרת מנועי החיפוש, גוגל מנצח את כולם ללא עוררין עם כמעט 100 אחוז. נתון שלא מאד מפתיע לאור התמיכה הדי עלובה שיש לשאר המנועים בעברית.

בגזרת מערכת ההפעלה ווינדוס XP שולטת בכיפה אך ווינדוס ויסטה המושמצת הולכת ותופסת לה נתח שוק נאה.

הסטטיסטיקות בישראל צפויות למדי ויכול להיות שגם הן מוטות, אך עדיין הכלי הזה שימושי במיוחד למי שמפתח כלים או אתרי אינטרנט למדינות נוספות או שיש לו צורך להראות למנהל פרויקט זה או אחר שכדאי לבדוק את האתר גם על שועל האש.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

ספריות ומודולים

מציאת PII באמצעות למידת מכונה

כך תגנו על משתמשים שלכם שמעלים מידע אישי רגיש כמו תעודות זהות באמצעות שירות אמאזוני.

גלילה לראש העמוד