מהפכת ה-Web 2.0 דועכת

מהפכת ה-web 2.0 דועכת, כך מסכם בלוג הטכנולוגיה Techcrunch שאולי מסמל יותר מכל את הווב 2.0. מה המהפכה הבאה?

אם הבלוג המוביל בעולם הטכנולוגיה, הלא הוא Techcrunch מודיע על מות מהפכת הווב 2.0, אז סימן שזה באמת נגמר באופן רשמי. כמו בועת הפורטלים שהתפוצצה בשנת 2000, כך גם הבועה של ה-ווב 2.0 התנפצה. הרבה יותר בשקט בצל המשבר הפיננסי, אבל עדיין, התנפצה.

זה לא אומר שהכל היה לשווא, כמו שהבועה הקודמת הותירה אותנו עם פיתוחים טכנולוגיים חדשים ומדהימים, כך גם ה-Web 2.0 הותירה אותנו עם רשתות חברתיות, בלוגים, שירותי מאש-אפ ובעצם רשת שונה לגמרי מזו שהיתה לפני המהפכה. שירותים כמו Facebook או Twitter ימשיכו לקום וליפול, אך המהפכה הגדולה וההנפקות הגדולות כבר דעכו.

היזמים החכמים כרגע מחפשים את המהפכה הבאה. ולא, אם אתם חושבים על Iphone אז אתם טועים כיוון שהרכבת כבר החלה לנסוע ומאוחר מדי להתחיל לפתח אפליקציות לאפל סטור. לדעתי, כפי שחזרתי ואמרתי מספר רב של פעמים, המהפכה הבאה היא בתחום השירותים הניידים ומבוססי המיקום.

שאלת העיתוי היא קריטית במיוחד. הליך פיתוח של רשת חברתית שהתחיל מייד עם המהפיכה שפייסבוק התחיל בה ייגמר מאוחר מדי. עכשיו זה הזמן להתחיל לחשוב על רעיונות ולפתח אפליקציות עבור המהפיכה הבאה – לא למרות המיתון, אלא בגלל המיתון.

יש לכם רעיונות לאפליקציה מנצחת? צרו עמי קשר.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

מיקרו בקרים

הפעלת מסך oled קטנטן עם esp32

יצירת מערכת מולטימדיה שלמה בגודל של בול דואר עם מיקרובקר ובעלות של דולרים בודדים. וגם על הדרך נלמד על ת׳רדים

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

המנעו מהעלאת source control לשרת פומבי

לא תאמינו כמה אתרים מעלים את ה-source control שלהם לשרת. ככה תמצאו אותם וגם הסבר למה זה רעיון רע.

גלילה לראש העמוד