סוגי נתונים ב-MySQL – חלק ב’

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

במאמר הקודם למדנו על יצירת טבלה ב-MySQL ועל סוגי נתונים כגון TEXT, BLOB, INT וכו’. במאמר זה נלמד על סוגי נתונים נוספים.

תאריכים

ניתן לשמור תאריכים באופן קל ופשוט. ישנם מספר סוגי תאריכים שניתן להשתמש בהם:

DATETIME – לתאריכים בפורמט הזה: YYYY-MM-DD HH:MM:SS או YY-MM-DD HH:MM:SS.

DATE – לתאריכים בפורמט הזה: YYYY-MM-DD או YY-MM-DD.

TIMESTAMP לתאריכים בפורמט הזה: YYYYMMDDHHMMSS או YYMMDDHHMMSS

TIME – למגוון תאריכים בפורמט של ימים (0-34), שעות, דקות ושניות במגוון של פורמטים:’HH:MM:SS’, ‘HH:MM’, ‘D HH:MM:SS’, ‘D HH:MM’, ‘D HH’, or ‘SS’ וגם HHMMSS.

YEAR – בפורמט YYYY או YY (00-99 שנים).

בכל הסוגים ניתן להכניס מיקרושניות כנקודה לאחר ה-SS.

וכך עושים את זה:


CREATE TABLE internet_name (creation_date DATESTAMP);

ENUM

ENUM הוא שימושי במיוחד כאשר אנו רוצים להגביל את הערכים (מחרוזות טקסט) שאנו יכולים להכניס. למשל, אם אני יוצר טבלה שבה יש מצב משפחתי של ‘רווק, נשוי, אלמן, גרוש’ ואני לא מעוניין שייכנס ערך אחר (בטעות כמובן). הדרך הפשוטה ביותר היא ליצור ENUM שזה סוג של select list שמקבל רק את מה שאני מכניס לתוכו. הסינטקס של יצירת עמודה עם סוג הנתון הזה היא פשוטה ביותר:


CREATE TABLE internet_name (ENUM ('single', 'married', 'divorced', 'widow'));

ניתן להכניס עד 65,535 ערכים ל-ENUM.

SET

סוג של הרחבה חביבה ואף שימושית ל-ENUM. גם SET מקבל ערכים אך בניגוד ל-ENUM שהוא יותר קשיח, SET מאפשר לנו להכניס יותר מערך אחד, כל עוד הוא מופיע ברשימה שהגדרנו. אם נסתכל למשל על הדוגמא שלעיל עם המצב המשפחתי, SET יאפשר לנו להכניס singlemarried ולא רק single או married כמו במקרה של ENUM. שימושי (אולי לא במקרה של מצבים משפחתיים). SET יכול להכיל 64 ערכים.


CREATE TABLE internet_name (SET ('single', 'married', 'divorced', 'widow'));

SERIAL

לא מדובר בסוג נתונים. SERIAL הוא alias לנתון מסוג BIGINT UNSIGNED NOT NULL AUTO_INCREMENT UNIQUE. משתמשים בו כאשר רוצים ליצור מספר סידורי בטבלה ואז הוא נותן לנו את כל המספרים מ-1 ועד 18446744073709551615. שזה מספיק.

עד כאן בנוגע לסוגי נתונים. במאמר הבא נלמד על שינוי טבלה אחרי שיצרנו אותה ועל הכנסת נתונים באמצעות SELECT.

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!


תגיות: פורסם בקטגוריה: לימוד MySQL

אל תשארו מאחור! יש עוד מה ללמוד!