גוגל כרום פריים

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

אם יש דבר אחד שמקפיץ, מרגיז, מרתיח ומעצבן מתכנתי אינטרנט הוא חוסר התמיכה המוחלט של אינטרנט אקספלורר 8 ומטה בסטנדרטים החדשים של HTML 5. יש מגוון דרכים לעקוף את הבעיה הזו, אבל הדרך הקלה ביותר היא גוגל כרום פריים – תוסף קטן, קל להתקנה המיועד לדפדפן אינטרנט אקספלורר. מרגע ההתקנה, התוסף הזה נותן לדפדפן המתפרק את כל היכולות המדהימות של כרום בכל מה שקשור לתמיכה בסטנדרטים החדשים, מהירות ונוחות.

איך זה עובד? התוסף לא משנה את דרך ההתנהגות של הדפדפן. המשתמש העתיק יכול עדיין לגלוש לאתר בית האבות החביב עליו, לאתר האינטרא-נט הממשלתי העתיק או לבית הממכר לטיטולים למבוגרים. אך ברגע שהמשתמש מפנה את הדפדפן העלוב אל אתר שקורא באמצעות מטא-תגית לתוסף, הוא מרנדר את הדף בדיוק כמו כרום.

החשיבות של גוגל כרום פריים למפתחים היא אדירה, אך התוסף הזה בינתיים לא תופס ומעט המפתחים שמשתמשים בו וחבל – כי אם הוא היה יותר נפוץ היתה נחסכת מאיתנו הרבה מאד עבודה בלי שמשתמשי אינטרנט אקספלורר יינזקו. בינתיים, התוסף הזה יכול לאפשר לכם תמיכה במשתמשי אינטרנט אקספלורר בקלות – אם אין לכם משאבי פיתוח יקרים לבזבז על תמיכה בדפדפן המתפרק או שהאפליקציה שלכם חדשנית מדי.

אז איך משתמשים? ראשית מציבים את תגית המטא הבאה:


<meta http-equiv="X-UA-Compatible" content="chrome=1">

התגית הזו מפעילה את התוסף וגורמת לכל אינטרנט אקספלורר שהתוסף גוגל כרום פריים מותקן עליו, להפעיל אותו. במידה ולאינטרנט אקספלורר אין את התוסף, התגית הזו לא גורמת לשום דבר כמובן.

עכשיו צריך ליצור מנגנון שיגרום למשתמשים שלא מריצים את גוגל כרום פריים ללכת ולהתקין אותו – ישנן שתי שיטות לעשות את זה – הפשוטה היא באמצעות הערות מותנות של אינטרנט אקספלורר – סינטקס מיוחד שחברת מיקרוסופט הטמיעה בדפדפנים שלה להצגת תוכן מיוחד לדפדפני אינטרנט אקספלורר – שאר הדפדפנים יתעלמו מהתוכן הזה:


<!--[if IE]><p class=chromeframe>Your browser is <em>ancient!</em> <a href="http://browsehappy.com/">Upgrade to a different browser</a> or <a href="http://www.google.com/chromeframe/?redirect=true">install Google Chrome Frame</a> to experience this site.</p><![endif]-->

בתוך ההערה המותנית יש בקשה (במקרה של הדוגמה הזו, שלקחתי מ-HTML 5 Boilerplate, לא מנומסת במיוחד) שמבקשת מהמשתמש להתקין את גוגל כרום פריים.

דרך נוספת היא להשתמש בקוד שגוגל מספקת וכולל קוד ג’אווהסקריפט שמכריח את המשתמש להתקין את התוסף – בדיוק כמו פלאש:


 <!--[if IE]>
  <script type="text/javascript" 
   src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/chrome-frame/1/CFInstall.min.js"></script>

  <style>
   .chromeFrameInstallDefaultStyle {
    width: 100%; /* default is 800px */
    border: 5px solid blue;
   }
  </style>

  <div id="prompt">
   <!-- if IE without GCF, prompt goes here -->
  </div>
 
  <script>
   // The conditional ensures that this code will only execute in IE,
   // Therefore we can use the IE-specific attachEvent without worry
   window.attachEvent("onload", function() {
    CFInstall.check({
     mode: "inline", // the default
     node: "prompt"
    });
   });
  </script>
 <![endif]-->

שתי הדרכים עובדות – אחת מנומסת יותר והשניה יותר כוללנית – במה להשתמש? זו כבר הבחירה שלכם.

ללא ספק גוגל כרום פריים היא דרך מצוינת עבור חלק מהאפליקציות. כדאי לזכור שמשתמשים מאד לא אוהבים תוספים ולפיכך למרות שגוגל כרום פריים היא פתרון נהדר לבעית אינטרנט אקספלורר, בדרך כלל לא משתמשים בו ברוב האפליקציות. ניתן גם להשתמש בו רק לדפדפני אינטרנט אקספלורר ישנים מגרסה 7 ומטה – אם משנים את הקוד המותנה.

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂


אל תשארו מאחור! יש עוד מה ללמוד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רישום