5 התוספים שכל מפתח אינטרנט חייב

תוספים לפיירפוקס הם דבר שיכול לחסוך זמן רב בפיתוח אתרי אינטרנט. בוני אינטרנט רבים משתמשים בתוספים שונים ומשונים על מנת לחסוך זמן ולקבל תוצאות מעולות בפיתוח ובניית אתרי אינטרנט. במאמר זה כתבתי את 5 התוספים הטובים ביותר לדעתי שיש למפתחי אינטרנט, נסו ותהנו!

תוספים לדפדפן שועל האש הם חלק מכלי העבודה החשובים ביותר לכל מפתח אינטרנט. התוספים האלו מקילים רבות את העבודה של בניית אתרים באינטרנט ומאפשרים חסכון עצום בזמן. אין זה פלא שדפדפן האינטרנט פיירפוקס הפך להיות דפדפן האינטרנט המועדף על (כמעט) כל מפתח אינטרנט באשר הוא.

לאלו מכם שלא מכירים את הדפדפן הזה – אני ממליץ מאד להשתמש בו ובתוספיו לפיתוח אתרי האינטרנט שלכם. תראו שזה חוסך המון זמן. רשימה זו מציינת את 5 התוספות החשובות ביותר לפיתוח אתרי אינטרנט.

FireBug

התוסף החשוב ביותר עבור כל מפתח אינטרנט. ניתן באמצעותו לשנות את ה-CSS בכל אתר אינטרנט שהוא בכלל ובפרט אתר האינטרנט שאתם מפתחים עכשיו. בשניות אפשר לבדוק האם תוספת של פריט עיצוב זה או אחר יכולה לפתור את בעיית העיצוב המציקה, האם הסרה של אלמנט זה או אחר תיטיב עם הדף. בנוסף יש בו גם Debugger ל-JavaScript למתכנתים שבינינו. הלימוד שלו לא קשה ואחרי שמתרגלים להשתמש בו קשה מאד להמשיך ולפתח דפי אינטרנט בלעדיו.

להורדת Firebug

HTML Validator

התוסף מתלבש על ה Source View של שועל האש ומאפשר בשניות לדעת עם קוד ה-HTML שכתבתם הוא תקני. בנוסף, הוא יציע לתקן אותו אם הוא לא תקני ומספק הסברים לכל שגיאה ושגיאה שמופיעה בדף האינטרנט. אחד מהתוספים החשובים שמקילים על החיים במיוחד אם אתם כותבים דפי אינטרנט לפי התקנים.

להורדת תוסף HTML Validator

Accessibility Extension

תוסף חשוב מאד לנגישות אינטרנט ולפיתוח אתרי אינטרנט. האתר מאפשר לבצע בדיקות נגישות ממוחשבות, לנטרל את ה-CSS את התמונות ואת ה-Flash על מנת להמחיש איך אתר נראה לבעלי מוגבלויות. מדובר בתוסף שאני משתמש בו כל הזמן ומסייע לי מאד להנגיש את אתרי האינטרנט שלי.

Accessibility Extension

Web Developer

מלבד FireBug, מדובר בתוסף שהיה צריך להמציא אותו. הוא מסייע לאלו שבונים forms, יכול לבצע Resize על מנת לראות איך אתר האינטרנט נראה במגוון רזולוציות, עושה סדר ב-Cookies ועוד מגוון כלים ועזרים. בניגוד ל-FireBug הוא הרבה יותר אינטואטיבי לשימוש לאלו שאינם משתמשים בתוספים. אני ממליץ מאד עליו כתוסף משלים ל-FireBug.

להורדת התוסף Web Developer

Regular Expression Tester

אם אתם מפתחי אינטרנט רציניים, אתם בוודאי מכירים את הביטוי Regular Expression ומשתמשים בו לא מעט. מדובר בעצם בסינטקס שבאמצעותו אפשר לכתוב ביטויים עבור וולידציות וחיפושים שונים. התוסף הזה מאפשר ליצור ולבחון בשניות את ביטויי ה Regex שכותבים והוא חוסך זמן עצום כאשר מנסים לכתוב ביטוי Regex עבור וולדיציה כלשהי. תוסף חובה לכל מפתח אינטרנט.

להורדת התוסף הנהדר של REGex

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

מיקרו בקרים

הפעלת מסך oled קטנטן עם esp32

יצירת מערכת מולטימדיה שלמה בגודל של בול דואר עם מיקרובקר ובעלות של דולרים בודדים. וגם על הדרך נלמד על ת׳רדים

תמונת תצוגה של מנעול על מחשב
פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

הגנה מפני XSS עם Trusted Types

תכונה ב-CSP שמאפשרת מניעה כמעט הרמטית להתקפות XSS שכל מפתח ווב צריך להכיר וכדאי שיכיר.

גלילה לראש העמוד