מדריך מקיף ביותר ל-PHP – בשפה העברית

PHP היא שפת צד שרת פופולרית מאד המשמשת לבניית מערכות שונות בקוד פתוח. השפה הזו הפכה לפופולרית מאד ומשמשת גם כבסיס למערכות פופולריות כגון וורדפרס, ג'ומלה ודרופל. בעולם בניית אתרי האינטרנט של היום, PHP הפכה לשפה שכדאי מאד ללמוד אותה.

PHP נחשבת שפה שקל ללימוד ויש לה לא מעט מדריכים מפורטים ומקיפים ברשת. למרבה הצער, המדריכים הקיימים בשפה העברית לא היו מספקים. המדריך המצויין ב-php.eitan.ac.il כבר מיושן ולא מעודכן לגרסאות החדשות של PHP. מדריכים נוספים שקיימים הם חלקיים בלבד ולא מפרטים מספיק על סביבת העבודה.

לפיכך החלטתי להרים את הכפפה ולכתוב מדריך מקיף ל-PHP. המדריך מלמד את שפת PHP מאפס ואמור להביא את הלומד לרמה סבירה של הבנה. במדריך אני מתחיל בהסבר על מה זו שפה שרצה בשרת (ומה זה שרת), איך מתקינים את תוכנת WebMatrix שתסייע בכתיבה של PHP ונכנס לכל נושא אורך המדריך כ-25,000 מילים (משהו כמו 150 דפי וורד) והוא מכיל המון דוגמאות והסברים.

המדריך מתפרסם באתר webmaster.org.il והוא כמובן בחינם – כל מי שמתעניין בשפה ורצה ללמוד מוזמן לנסות את כוחו. מעכשיו אין תירוצים.

והנה הקישור: מדריך PHP


תגיות: פורסם בקטגוריה: חדשות אינטרנט

אל תשארו מאחור! יש עוד מה ללמוד!

כתיבת תגובה

ליקקו את אינטרנט ישראל בפייסבוק

פיד הטוויטר שלי

  • רצתי 22, ניקיתי את הבית וצחצחתי את האמבטיה, הכנתי ארוחת צהריים והאכלתי את הילדים ואת אשתי. כן, הלף בראון לגמרי מגיעה לי.
  • מחכה בכניסה לגן לקחת את הבת הקטנה שלי. מוזר לילראות שחלק מהאבות בגיל שלי ואף צעירים ממני. עם שלושת הבנים אני הייתי הכי צעיר בשטח.
  • אני: עוד מעט אני מכניס את פרוטרקטור לבילד. עידן: זה נשמע כמו משהו שצריך לשכב על הבטן בשבילו בהרדמה חלקית.
  • אין כמו תוכניות גרנדיוזיות לבניית מערכת *יותר* משוכללת של בדיקות אוטומטיות שמתנפצת על סלעי האיי טי והפרוקסי התאגידי. תודה אנשי איי טי יקרים!
  • יום חמישי בערב. משרדי התאגיד מתרוקנים. חברי הצוות נמלטים הביתה כמו שמאלנים שקיבלו גרינקארד. זה הזמן לניסויים בגראנט!

קבלו עדכונים במייל

העדכונים נשלחים אך ורק כאשר האתר מתעדכן.

רן בר-זיק

רן בר-זיק כותב כל המאמרים באינטרנט ישראל, מפתח אינטרנט מנוסה במגוון שפות ופלטפורמות.
ניתן ליצור איתי קשר באמצעות:
כתובת המייל שלי: ran@bar-zik.com.
פרופיל הלינקדאין שלי
הטוויטר שלי
פרופיל הפייסבוק שלי
אני תמיד שמח לייעץ ולעזור, אך בשל עומס הפניות הרב, אני לא תמיד מצליח לענות במהירות.

מאמרים אחרונים