ספר ג׳אווהסקריפט בעברית
ספר ג׳אווהסקריפט בעברית

ב-29 לאפריל 2019 הסתיים פרויקט למימון המון שיזמתי. הפרויקט, שנעשה בשיתוף הקריה האקדמית אונו, מימן במקור ספר ג’אווהסקריפט לעברית. אך לאור הצלחה נוספו לו כמה יעדי המשך. בפרויקט שותפים מאות רבות של אנשים ובדף זה אני אציג בצורה ברורה את ההתקדמות בפרויקט.
הספר המרכזי של הפרויקט יצא לאור במהדורה הדיגיטלית שלו! שאר התמורות? בדרך.

ספר ללימוד ג’אווהסקריפט בעברית – הגרסה הדיגיטלית

לב הפרויקט – ספר מקיף ללימוד ג’אווהסקריפט בעברית במהדורה הדיגיטלית. הספר יצא לאור וזמין לשותפים בפרויקט ולרוכשים בחנות ההדסטארט באתר HebDevBook.

1 סיום הכתיבה
2 עריכה טכנית
3 עריכה לשונית
4 הגהה
5 הוספת נספחים
6 עיצוב ועימוד

ספר ללימוד ג’אווהסקריפט בעברית – הגרסה המודפסת

זו הגרסה המודפסת של הספר. כיוון שהמהדורה הדיגיטלית יצאה, אני מחכה שבועיים/שלושה לתגובות ואז אני אוציא את המהדורה הכתובה בצורה מסודרת. ההדפסה נעשית באמצעות ההוצאה של הקריה האקדמית אונו.
כל מי שרכש עותק פיזי קיבל גם גישה לעותק הדיגיטלי. לא קיבלתם? צרו איתי קשר ב-[email protected]

1 הכנה לדפוס
2 הדפסה
3 חלוקה באירוע
4 חלוקה בדואר

ספר ללימוד Node.js – מורחב

אחד מיעדי ההמשך שניתן לכל התומכים. ספר מורחב, ערוך ומוגה על Node.js, הדרך לכתוב ג’אווהסקריפט בצד שרת. הספר הוא ספר מורחב המיועד למי שכבר מכיר ג’אווהסקריפט (שאותו אמורים ללמוד מהספר המרכזי של הפרויקט).
הספר בשלב ההגהות – אחרי כן לעיצוב והוא יוצא לאור.

1 סיום הכתיבה
2 עריכה טכנית
3 עריכה לשונית
4 הגהה
5 הוספת נספחים
6 עיצוב ועימוד

ספר ללימוד ריאקט – מורחב

אחד מיעדי ההמשך שניתן לתומכים במדרגה של 100 ש”ח ומעלה. ספר מורחב, ערוך ומוגה על ריאקט, הפריימוורק האולטרא פופולרי לכתיבת צד לקוח. אפליקציות עשירות? אנימציות? מובייל? דסקטופ? זו הדרך. הספר הוא ספר מורחב המיועד למי שכבר מכיר ג’אווהסקריפט (שאותו אמורים ללמוד מהספר המרכזי של הפרויקט).
הספר נכתב והוא בשלב העריכה הטכנית.

1 סיום הכתיבה
2 עריכה טכנית
3 עריכה לשונית
4 הגהה
5 הוספת נספחים
6 עיצוב ועימוד

ספר ללימוד jQuery

תשורה שניתנה לתומכים במדרגת ה-80 וה-100 ש”ח. ספר המלמד את ספרית jQuery. למרות שזוהרה הועם עם השנים, יש לא מעט קוד לגאסי ותוספי וורדפרס שכתובים בספריה ומומלץ להכיר אותה ואת הסינטקס שלה. הספר הוא ספר קצר המכיל הסבר לאלו שמכירים את ג’אווהסקריפט.

1 סיום הכתיבה
2 עריכה טכנית
3 הוספת נספחים
4 עיצוב ועימוד

ספר ללימוד MySQL

אחד מיעדי ההמשך שניתן לכל התומכים. ספר הדרכה קצר על MySQL, מסד הנתונים הפופולרי שמשמש לאחסון נתונים. הספר הוא ספר מורחב המיועד למי שכבר מכיר ג’אווהסקריפט (שאותו אמורים ללמוד מהספר המרכזי של הפרויקט).

1 סיום הכתיבה
2 עריכה טכנית
3 הוספת נספחים
4 עיצוב ועימוד

אתר המכיל תרגילים ללימוד ג’אווהסקריפט

אתר המכיל שלל תרגילים ופתרונות המשלימים את התרגילים, הפתרונות וההסברים ללימוד ג’אווהסקריפט. האתר סגור ומיועד רק לרוכשי הספר. האתר מומן באמצעות יעד ההמשך של הפרויקט וזכות גישה אליו תינתן לכל המשתתפים.

1 בניית האתר
2 יצירת תרגילים
3 בדיקות אחרונות

סרטונים המלמדים ג’אווהסקריפט

סרטונים המשלימים את חווית הלימוד בספר ובהם אני ואורחים מסבירים על ג’אווהסקריפט לפי הפרקים בספר. הסרטונים יוצגו באתר הסגור המיועד לרוכשי הספר. הסרטונים מומנו באמצעות יעד ההמשך של הפרויקט.

1 הקלטה
2 עריכה
3 תמלול

כפי שאפשר לראות, יש לי המון עבודה – הפרויקט גדל מעבר לכוונה המקורית. הפוקוס כרגע הוא על הספר והוא הולך לצאת בקרוב. אני אעדכן את רשימת התפוצה של התומכים בכל יציאה משמעותית של תשורה. אבל אם אתם רוצים עדכונים תכופים יותר – אפשר להרשם לרשימת התפוצה המוקדשת לתומכים ובה אספים באופן חופשי בנוגע לפרויקט ולכל התקדמות (לא רק השלמות).

להרשמה לעדכונים עבור ספר הג’אווהסקריפט בעברית

יצירת קשר

אני זמין ב-rbarzik בטלגרם או ב [email protected] לשאלות נוספות.