גוגל מפסיקה את התמיכה באינטרנט אקספלורר 6

גוגל מוסיפה עוד קיסם למדורת הקבורה של דפדפן האינטרנט הוותיק.

גוגל הודיעה על הפסקת התמיכה באינטרנט אקספלורר 6 במוצרים שלה. ממרץ 2010, כל פיתוח חדש של אחד ממוצרי גוגל – בין אם זה גוגל דוקס או שיפורים ושינויים במנוע החיפוש עצמו, לא ייבדקו על אינטרנט אקספלורר 6. החברה ממליצה על שדרוג הדפדפן הקיים או מעבר לשועל האש, כרום או ספארי.

אקספלורר 6 ידוע לשמצה כבר מזה כמה שנים בקרב מפתחי אינטרנט. אני הערכתי את תוספת הזמן המוקדש לפיתוח פרונט אנד עבור אקספלורר 6 בתוספת של 20-30 אחוז מזמן הפיתוח. חוץ מהבעיות שהוא יוצר למפתחי אתרים ולמפתחי אינטרנט, הוא גם בעייתי מאד מבחינת אבטחה ופרצות אבטחה (שנכון לזמן כתיבת שורות אלו טרם נסגרו) בשלל גרסאות האקספלורר אף גרמו לפריצות בשירותים של גוגל עצמה.

האכזבה הגדולה היא שגוגל לא הודיע על יישום כרום פריים באפליקציות השונות שלה ובכך לאפשר למשתמשי אקספלורר 6 להנות מכל התכונות המתקדמות של כרום בדפדפן האינטרנט שלהם. יישום כרום פריים באפליקציות גוגל היה גורם ליותר ויותר משתמשים להתקין אותו. כיום אחוז המשתמשים בכרום פריים הוא זעיר.

למרות זאת, ההצהרה של גוגל כנראה תאיץ את ירידת קצב השימוש באקספלורר 6 ומדובר בחדשה מצויינת עבור מפתחי האינטרנט, בוני האתרים והיזמים שלא יצטרכו לשלם הון רב עבור התאמת האתר או האפליקציה שלהם לדפדפן מיושן שעבר זמנו.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

פיתוח ב-JavaScript

Axios interceptors

תכנון נכון של קריאות AJAX באפליקציה ריאקטית וניהול השגיאות או ההצלחות עם פיצ׳ר נחמד של axios

גלילה לראש העמוד