האם אינטרנט אקספלורר 8 מהיר יותר מכרום ומשועל האש?

מיקרוסופט בדקה והוכיחה שאינטרנט אקספלורר 8 מהיר יותר, הכצעקתה?

מיקרוסופט טוענת שכן, בבדיקה שהחברה ערכה עם ה-RC של אינטרנט אקספלורר 8, עם 25 אתרי האינטרנט המובילים ברשת. התגלה שאינטרנט אקספלורר 8 מהיר יותר משועל האש וגם מכרום שנחשב לדפדפן האינטרנט המהיר ביותר הקיים בגרסה שהיא לא בטא.

הרשת כמובן הוצפה בגל של גיחוכים, כיוון שבבדיקות המקובלות יותר אינטרנט אקספלורר 8 דווקא מפגרת מאחורי שני הדפדפנים שהוזכרו לעיל. אך מיקרוסופט טוענת שהבדיקות המקובלות יש דגש רב יותר על ג'אווהסקריפט ופחות על שיטות שיותר מקובלות בתחום בניית אתרי האינטרנט. על אינטרנט אקספלורר 8 להבחן מול אתרים אמיתיים ולא רק מול בדיקות וירטואליות.

אני לא שונא את מיקרוסופט כמו רבים וטובים מעמיתי. מבחינתי כמפתח אינטרנט, אם אינטרנט אקספלורר 8 יתמוך בתקנים כמו שאר הדפדפנים, אז לא תהיה לי התנגדות אליו. כמו כן אני לא חושב שזה בלתי אפשרי ליצור דפדפן אינטרנט מיקרוסופטי שיהיה יותר יעיל מכרום. רק בדבר אחד מיקרוסופט טועים לדעתי – עושה רושם שאתרי האינטרנט העתידיים יהיו מבוססים יותר ויותר על JavaScript. כבר עכשיו חצי מהיישומים שאני בונה מבוססים על jQuery למשל. גם אתרי אינטרנט שהיו קודם לכן מפותחים באמצעות פלאש נבנים היום יותר בעזרת JavaScript. לא נכון לבדוק את אינטרנט אקספלורר 8 על האתרים של היום, חובה לבדוק אותם על האתרים של מחר. יישומים כמו Bespin למשל, שמשתמשים ב-HTML 5 וב-JavaScript יהוו את האתרים המובילים של מחר ואני מקווה מאד שאינטרנט אקספלורר 8 יוכל לתמוך בהם, אחרת שוב הוא יגרור את הרשת לאחור.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

מיקרו בקרים

בית חכם עם ESPHome ו Home Assistant

הסבר על הום אסיסטנט, מערכת הקוד הפתוח לבית חכם ואיך לחבר אליה מיקרובקרים.

מיקרו בקרים

הפעלת מסך oled קטנטן עם esp32

יצירת מערכת מולטימדיה שלמה בגודל של בול דואר עם מיקרובקר ובעלות של דולרים בודדים. וגם על הדרך נלמד על ת׳רדים

צילום מסך של סוואגר
יסודות בתכנות

openAPI

שימוש בתשתית הפופולרית למיפוי ותיעוד של API וגם הסבר בסיסי על מה זה API

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

יישום של nonce על מנת להגן מפני התקפות injection

בפוסט הקודם הסברתי על hash עם CSP על משאבי inline – שזה נחמד ומעולה אבל פחות ישים בעולם האמיתי שבו בדרך כלל התוכן ה-inline (בין

גלילה לראש העמוד