מוזילה מעניקה 100,000 דולר למיזם פיתוח וידאו

הוידאו בקוד פתוח תופס תאוצה ויכול לשנות את האינטרנט כפי שאנו מכירים אותה.

קרן מוזילה הודיעה על מענק של 100,000 דולר לטובת פיתוח פורמט וידאו בקוד פתוח.

בעיית הוידאו ברשת

בעוד שה-HTML, XHTML ותמונות ואף מסמכים הפכו לנגישים מאד ויצרו רשת אינטרנט שבה כל אחד יכול ליצור ולפתח כאוות נפשו, תחום הוידאו (והקול) נותר מאחור כנטע זר. על מנת לראות וידאו יש צורך בשימוש בטכנולוגיות קנייניות – WMV (של מיקרוסופט) או flash (של אדובי). חברות אלו יכולות להכניס DRM לפורמטים שלהם ולהגביל אותם כרצונם. כך למשל, חברת אדובי יכולה להחליט להכניס מנגנון חסימת תכנים לעדכון הבא של ה-Plugin שלה ובכך לחסום חלקים נכבדים מהוידאו שמנוגן ברשת.

Theora.org

Theora היא התקווה הלבנה הגדולה של התחום, מדובר בפורמט וידאו בקוד פתוח שמסתמן שהוא יהיה זה שבעתיד יוביל את שוק הוידאו בקוד פתוח וייתכן שייתן נוק אאוט ל-MPEG4 ול-WMV.

למה צריך וידאו בקוד פתוח

היתרונות בוידאו בקוד פתוח הם עצומים, ראשית בתחום הדחיסה, שם כל מתכנת ואיש פיתוח יוכל להציע שיפורים שונים ככל שהטכנולוגיה מתפתחת. שנית, בתחום ההתממשקות וה-API. כיום כל תחום הוידאו הוא סוג של 'קופסה שחורה' שבוני אתרים/אפליקציות יכולים רק להציב אותה. בעתיד ייתכן שיפותחו API מתאימים לשילוב יותר מלא של הוידאו באפליקציות השונות.

וידאו בקוד פתוח, בנוסף ל-IPTV, הוא עוד צעד הכרחי וחשוב בגידול של הרשת מעבר למחשב ולטלפון הנייד. וידאו סמנטי, המתממשק עם אפליקציות נוספות יכול להביא לאתרי אינטרנט ולרשת האינטרנט יתרון שיהיה קשה לטלוויזיה המסורתית להתגבר עליו.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

ספריות ומודולים

מציאת PII באמצעות למידת מכונה

כך תגנו על משתמשים שלכם שמעלים מידע אישי רגיש כמו תעודות זהות באמצעות שירות אמאזוני.

ESP32 מאפס לילדים

מדריך ל-ESP32 לילדים ולהורים מאפס

אחד הדברים הכי כיפיים בעולם הוא תכנות ותכנות בעולם האמיתי – המפעיל אורות, ציוד אלקטרוני ומכשירים הוא מלהיב ממש. המדריך מיועד להורים שרוצים ללמד את הילדים שלהם לתכנת.

גלילה לראש העמוד