מתי שפת תיכנות דועכת ואיך מתעדכנים

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

אחד מהדברים שהכי מפחידים מתכנתים הוא ששפת התכנות שלהם או הפריימוורק/ספריה שהם מתמחים בה – תדעך ותעלם. טכנולוגיות דועכות כל הזמן, וכל מתכנת שעובד מספיק זמן בתחום יצטרך, מתישהו, להחליף או לעדכן סטאק באופן משמעותי. וזה מלחיץ ואפילו מפחיד. מתכנתים משקיעים הרבה זמן ומאמץ בתהליך הלימוד של שפות התכנות וברגע שהן מתיישנות ופחות ופחות חברות משתמשות בהן או נוגעות בהן, המתכנת עלול להיות בבעיה. המתח והחרדה האלו מביאים חלק מהאנשים למקומות טובים – הם מתעדכנים, בודקים או משפרים את הפלטפורמה שלהם במטרה לדחוק את הקץ (והקץ תמיד שם) וחלק מהאנשים למקומות פחות טובים – הרבה פעמים רואים קרבות ומלחמות של ספריה בספריה כאשר מתכנתים שמתכנתים בספריה אחת (למשל מוטולס, מה חשבתם? שאני אומר אנגולר?) מזלזלים באופן לא הולם במתכנתים שמתכנתים בספריה אחרת (למשל jQuery, מה חשבתם? שאני אומר ריאקט?) – כל העניין הזה גורם לאמוציות רבות מאוד.

זו בדיוק הסיבה שבפודקאסט “עושים תוכנה” שמעבירים חן פלדמן ועמית בן דור, החלטתי לדבר על העניין הזה בדיוק. מתי טכנולוגיות ושפות תוכנה מתות, איך הן מתות ומה אנחנו, כמתכנתים, יכולים לעשות בעניין הזה.

לשמיעת הפרק: https://www.ranlevi.com/2019/11/12/osim_software_frameworks

אני נמצא בעולם התוכנה כבר הרבה שנים והחלפתי כמה פעמים טכנולוגיות ושפות – ולא תמיד זה היה נעים או קל. הפרק הזה, בניגוד למנהגי, מאוד לא נחרץ ולא תמיד יש לי את כל התשובות לשאלות. מה שכן, לפי דעתי חשוב לשמוע אותו. הוא זמין גם בספוטיפיי ובאפל מיוזיק. האזנה נעימה!

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

תגיות: פורסם בקטגוריה: חדשות אינטרנט

אל תשארו מאחור! יש עוד מה ללמוד!

4 comments on “מתי שפת תיכנות דועכת ואיך מתעדכנים
 1. מירי הגיב:

  היה מרתק.

  ועדיין נשארתי עם השאלה, (למדתי הרבה מאוד שפות תכנות במסגרת לימודי הנדסאים. לא מצליחה להתקבל לעבודה, ולומדת כרגע לתואר ראשון במדמ”ח באו”פ)

  אני חייבת כרגע הכנסה מסודרת. איך אני יכולה להתמקצע מהבית בשפה אחת ואיזה שפה מומלץ. (שפה, טכנולוגיה פריימוורק וכו’) אבל בעיקר איך מתמקצעים. אני מרגישה שאני דיי יודעת הכל ולא יודעת כלום, ובראיונות עבודה נופלת ברגע.

 2. ויקטור הגיב:

  האם זה הגרף המדובר בפודקאסט?
  https://imgur.com/gallery/jJpQG7d

 3. גונן הגיב:

  רן היה כיף ומעניין לשמוע אותך בפודקאסט.
  תודה
  רק רציתי לעדכנך שיש לך קישורים שבורים בדף למדריכים באתר

 4. ארז הגיב:

  תמיד תענוג לשמוע את הפודקאסטים שלך

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רישום