רשימת המקורות המומלצים למפתחים

רשימת המקורות המומלצים שלי.

הרבה פעמים אומרים לנו שאם אתה רוצה להמשיך ולהשאר בתעשיה, צריך 'להתעדכן'. אבל איך בדיוק מתעדכנים? איך בדיוק משפרים את הידע המקצועי? לומדים דברים חדשים? יצא לי לדבר על זה בכמה מקומות ובראשם הפודקאסט גיקונומי הנפלא של ראם שרמן.

בגדול אני מתעדכן מקבוצות פייסבוק מקצועיות, ספרים מקצועיים ובלוגים. בעברית ובאנגלית.רשימת המקורות שלי מגוונת ומאפשרת לי להתעדכן וללמוד דברים חדשים בתחום. למה בעברית? כי יותר נוח, נעים ומתאים לי בעברית. כמובן שיש גם מקורות באנגחלית (למען האמת רוב המקורות שלי, למעט קבוצות הפייסבוק, הם באנגלית). השקעת הזמן הזו, שיכולה להיות בכל זמן – קריאה באוטובוס בדרך לעבודה, האזנה לפודקאסט ברכב, הגעה למיטאפ אחד בחודש – היא קריטית לכל מי שרוצה להמשיך ולהתעדכן.

בפודקאסט של גיקונומי ביקשו ממני לשלוח רשימת מקורות כזו וכמובן שמרחתי ומרחתי את הזמן ולא עשיתי את זה עד שבסוף נמאס לי והכנתי רשימה כזו.

הרשימה הזו לא נמצאת פה, עשיתי ריפוזיטורי בגיטהאב כדי שאני אוכל לעדכן אותה ולהוסיף לה. כך למשל לא הוספתי לה ספרים באגלית שקראתי כי אני עצלן. יש בטוח ספרים, קבוצות פייסבוק ובלוגים ששכחתי להכניס ואני אכניס יותר מאוחר. רציתי גם להציג את זה באיזה github pages מהודר אבל אין לי זמן. אז זה מה שיש בינתיים.

בגדול המקורות מתחלקים לעברית ואנגלית ושמתי גם דגש חזק על קבוצות פייסבוק. חלק גדול מהקבוצות מקיימות מיטאפים ויש גם כנסים ואני אכניס את כולם כשיהיה לי זמן.

אם יש משהו ברשימה ששכחתי להוסיף, בלוג מאוד מוצלח בעברית, ספר אדיר שפשוט כדאי לקרוא או ששוב טעיתי באיות ובמונחים – יש סיבה שזה בגיטאהב – פשוט תעשו פול ריקווסט! זה כולה markdown כמקובל.

כניסה לרשימת המקורות

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

עבודה עם GPT למתכנתים

אני עובד עם GPT כמה חודשים טובים באופן צמוד. הוא כלי חזק וכדאי ממש להשתמש בו, אבל יש לו גם חסרונות ומגבלות שכדאי להכיר.

תמונת תצוגה של מנעול על מחשב
פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

הגנה מפני XSS עם Trusted Types

תכונה ב-CSP שמאפשרת מניעה כמעט הרמטית להתקפות XSS שכל מפתח ווב צריך להכיר וכדאי שיכיר.

תמונה של הבית הלבן עם מחשוב ענן וטקסט: FEDRAMP
פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

FedRAMP & FIPS מבוא למתחילים

פרק מיוחד, לצד הקלטה של פרק של עושים תוכנה על אחת התקינות החשובות ביותר עבור חברות שסביר להניח שלא הכרתם

גלילה לראש העמוד