רשימת המקורות המומלצים למפתחים

הרבה פעמים אומרים לנו שאם אתה רוצה להמשיך ולהשאר בתעשיה, צריך ‘להתעדכן’. אבל איך בדיוק מתעדכנים? איך בדיוק משפרים את הידע המקצועי? לומדים דברים חדשים? יצא לי לדבר על זה בכמה מקומות ובראשם הפודקאסט גיקונומי הנפלא של ראם שרמן.

בגדול אני מתעדכן מקבוצות פייסבוק מקצועיות, ספרים מקצועיים ובלוגים. בעברית ובאנגלית.רשימת המקורות שלי מגוונת ומאפשרת לי להתעדכן וללמוד דברים חדשים בתחום. למה בעברית? כי יותר נוח, נעים ומתאים לי בעברית. כמובן שיש גם מקורות באנגחלית (למען האמת רוב המקורות שלי, למעט קבוצות הפייסבוק, הם באנגלית). השקעת הזמן הזו, שיכולה להיות בכל זמן – קריאה באוטובוס בדרך לעבודה, האזנה לפודקאסט ברכב, הגעה למיטאפ אחד בחודש – היא קריטית לכל מי שרוצה להמשיך ולהתעדכן.

בפודקאסט של גיקונומי ביקשו ממני לשלוח רשימת מקורות כזו וכמובן שמרחתי ומרחתי את הזמן ולא עשיתי את זה עד שבסוף נמאס לי והכנתי רשימה כזו.

הרשימה הזו לא נמצאת פה, עשיתי ריפוזיטורי בגיטהאב כדי שאני אוכל לעדכן אותה ולהוסיף לה. כך למשל לא הוספתי לה ספרים באגלית שקראתי כי אני עצלן. יש בטוח ספרים, קבוצות פייסבוק ובלוגים ששכחתי להכניס ואני אכניס יותר מאוחר. רציתי גם להציג את זה באיזה github pages מהודר אבל אין לי זמן. אז זה מה שיש בינתיים.

בגדול המקורות מתחלקים לעברית ואנגלית ושמתי גם דגש חזק על קבוצות פייסבוק. חלק גדול מהקבוצות מקיימות מיטאפים ויש גם כנסים ואני אכניס את כולם כשיהיה לי זמן.

אם יש משהו ברשימה ששכחתי להוסיף, בלוג מאוד מוצלח בעברית, ספר אדיר שפשוט כדאי לקרוא או ששוב טעיתי באיות ובמונחים – יש סיבה שזה בגיטאהב – פשוט תעשו פול ריקווסט! זה כולה markdown כמקובל.

כניסה לרשימת המקורות

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!

לא אהבתי בכלללא אהבתיבסדראהבתיאהבתי מאוד (10 הצבעות, ממוצע: 5.00 מתוך 5)

תגיות: פורסם בקטגוריה: חדשות אינטרנט

יאללה, שתפו :)

אל תשארו מאחור! יש עוד מה ללמוד!

6 comments on “רשימת המקורות המומלצים למפתחים
 1. דוד הגיב:

  אני התחלתי לכתוב בלוג בעברית. בינתיים שני מאמרים והשלישי בדרך. מקוה שתהנו.
  https://camelcase.blog/

 2. יוסף הגיב:

  אלוף אתה.
  המידע יעזור לי מאוד.
  כמו תמיד.

 3. גלעד הגיב:

  יש טעות בקישור ל http://javascript.info//

 4. אלחנן הגיב:

  איך לא הכנסת לרשימת הבלוגים את savvy של רועי בן יוסף?
  זה בלוג הוורדפרס (ולא רק) הכי רציני ועקבי שיש בלשון הקודש.

 5. א.ג. הגיב:

  שלום רן האלוף,

  הקישור שסימנתי במלבן ירוק אינו תקין.

  https://imgur.com/a/oEfEOxS

 6. אלון הגיב:

  לא יותר פשוט להשתמש בקורא RSS ?
  קח את feedly ותארגן לך את הכל גם לפי נושאים
  תענוג להתעדכן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רישום