בוקמרקלטים שימושיים למפתחי אינטרנט

כלים שימושיים במיוחד לכל מפתח אינטרנט שלא צריך להתקין אותם, רק לשמור אותם כמועדפים!

אני לא כל כך אוהב פוסטים שהם רשימות (5 הכלים הטובים ביותר בעולם לניגוב הישבן!), אבל בזמן האחרון אני עושה שימוש אדיר בחמישה בורקמרקלטים שחוסכים לי המון המון זמן ומקילים עלי מאד את עבודת הפיתוח – במיוחד פיתוח קליינט ו-GUI שזה פשע לא לספר עליהם. למרות שהפצתי אותם בטוויטר שלי ובדף הפייסבוק של האתר, נראה לי שהם מספיק חשובים כדי לעשות רשימה קצרה של חמישה בוקמרקלטים שימושיים.

אני גם לא מחבב במיוחד את המילה בוקמרקלט, אבל אין לה ממש תרגום. מדובר בכלי ג'אווהסקריפט חמודים שיושבים כקישורים ב'מועדפים' או יותר נכון בסרגל המועדפים שיושב בכל דפדפן ליד שורת הכתובת. כל מה שצריך לעשות כדי להפעיל אותם זה ללחוץ עליהם. הכלים האלו עובדים בכל דפדפן ובכל מערכת הפעלה בלי התקנות ובלי ביג'ארס. שזה הכי טוב.

Firebug Lite

Firebug Lite הוא הכלי המרשים ביותר. הוא פשוט מספק יכולת להפעיל את פיירבאג המוכר והאהוב בגרסת מניפולצית ה-DOM שלו. מה שיפה בו שהבוקרמרקלט הזה עובד גם באקספלורר. כלומר ניתן לעבוד סוף סוף בפיירבאג גם באקספלורר המחריד ולגלות למה הדף שלך נראה נורא בדפדפן השטן.

פיירבאג לייט באקספלורר
פיירבאג לייט באקספלורר

ReCSS

ReCSS פשוט מבצע ניקוי cache וטוען את הדף שוב. פשוט, שימושי ובטווח הארוך חוסך זמן מטורף.

Design

Design הוא בוקמרקלט שמאפשר לנו לבדוק מימדים של אלמנטים על המסך ומספק גם גריד מאד נוח לשימוש והכל באופן מאד אינטואיטיבי ונעים. שווה לבדוק ולנסות במיוחד אם אתם עוסקים בפיתוח ל-client ורוצים לשאול עיצוב ממקום מסוים אל מקום אחר.

design בורקמקלט
design בורקמקלט

Edit current website

Edit current website מאפשר לי לקחת כל טקסט שהוא באתר ולשנות אותו בלחיצת כפתור. לא לשחק עם עיצובים/תיקונים אלא פשוט ללחוץ על הבוקמרקלט ולשנות את הטקסט. הרבה יותר פשוט מפיירבאג ויותר מהיר. שווה לנסות!

שינוי התכנים באמצעות בוקמרקלט עריכה
שינוי התכנים באמצעות בוקמרקלט עריכה

SpriteMe

SpriteMe אוזכר במאמר נפרד כיוון שהוא כלי מאד חשוב שחוסך הרבה מאד זמן למי שמשתמש ב-CSS Sprite. אני מזכיר אותו שוב כי הוא באמת חשוב ובאמת חוסך זמן.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

מיקרו בקרים

בית חכם עם ESPHome ו Home Assistant

הסבר על הום אסיסטנט, מערכת הקוד הפתוח לבית חכם ואיך לחבר אליה מיקרובקרים.

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

רינדור של קליינט סייד עם SSR

הסבר קצר על SSR מול רינדור קלאסי ולא. לא תמיד זה טוב להשתמש בו. אין כדור כסף שיכול לפתור הכל.

גלילה לראש העמוד