יישום patch בלי להתבלבל באמצעות לינוקס

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

לינוקס כשרת פיתוח חוסך המון המון זמן כאשר אנו מפתחים אפליקצית LAMP. לא רק ששרת פיתוח מבוסס לינוקס הוא חינמי לחלוטין על כל התוכנות המצויות בו, אלא גם שהתוכנות והשירותים שהוא מציע מקילים מאד על המפתח. שימו לב כמה קל להתקין זנד פריימוורק על לינוקס לעומת ההתקנה על WAMP שלא לדבר על node.js שממש קשה להתקין אותה על חלונות. קל ופשוט להתקין שרת פיתוח מבוסס אובונטו – שווה לפנות איזה מחשב ישן ושעה מהחיים שלכם בשביל להתחיל.

אחד הדברים שיותר קל לעשות עם לינוקס הוא יישום patch. אם יוצא לכם לעבוד עם מערכות כגון דרופל, ג’ומלה או אפילו וורדפרס, לפעמים יוצא לכם לראות שיוצאים קבצי patch שמתקנים שגיאות מסוימות. הנה למשל דוגמא לחלק קובץ patch שיצא למודול calnedar בדרופל 6 לאחר שהתעוררה בעיה בהרצה שלו בגרסת PHP 5.3:


diff -urp includes/calendar_plugin_display_attachment.inc new_includes/calendar_plugin_display_attachment.inc
--- includes/calendar_plugin_display_attachment.inc	2009-03-17 14:03:36.000000000 -0400
+++ new_includes/calendar_plugin_display_attachment.inc	2009-11-10 13:31:53.000000000 -0500
@@ -161,10 +161,10 @@ class calendar_plugin_display_attachment
  */
  function options(&$display) {
   parent::options($display);
-  $display->display_options['inherit_argments'] = TRUE;
-  $display->display_options['inherit_filters'] = TRUE;
-  $display->display_options['attachment_position'] = 'after';
-  $display->display_options['calendar_type'] = $this->calendar_type();
+  $display['display_options']['inherit_argments'] = TRUE;
+  $display['display_options']['inherit_filters'] = TRUE;
+  $display['display_options']['attachment_position'] = 'after';
+  $display['display_options']['calendar_type'] = $this->calendar_type();
  } 
 
  /**

למי שמכיר קצת ניהול גרסאות, בליל הטקסט הזה יראה מאד מובן. למי שלא, יקח מעט זמן כדי להבין מה קורה שם. באופן עקרוני כל קובץ כזה מראה לנו את השינויים שיש להכניס. בראשיתו אנו נמצא את שם הקובץ והגרסה שלו (ליד ה–) ואת הגרסה החדשה (ליד ה++). מקום השינוי המדויק מצויין באמצעות מספר השורה שנמצא ליד ה[email protected]@ (אפילו יש פירוט של שם ה-class!). ומראים את הפונקציה שבה מתחולל השינוי. בנוגע לשינוי עצמו – זה קל למדי. איפה שיש – השורה יורדת. איפה שיש + מוסיפים את השורה.

קל הבין שאנו יכולים ליישם את ה-patch באופן ידני. אבל בלינוקס אפשר גם ליישם את ה-patch באופן אוטומטי, קל ופשוט. פשוט מעתיקים את קובץ ה-patch לתיקיה שבה הנתיב שמצויין ליד ה++ יהיה נכון. במקרה שלנו תיקית האב של המודול שבה אם אני אכתוב cd includes אני אגיע לתיקיה שבה calendar_plugin_display_attachment.inc נמצא.

נכנסים לקונסולה לתיקיה שבה ה-patch נכנס ואז כותבים:


patch -p0 < PATCHNAME.patch 

וזה הכל!

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!אל תשארו מאחור! יש עוד מה ללמוד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רישום