אל תנסו ליצור קשר באמצעות הודעות פייסבוק

רוצים ליצור איתי או עם כל אחד אחר קשר באמצעות פייסבוק? לא תמיד יש לנו גישה אל ההודעות האלו

בכל מה שקשור לתקשורת, התרגלנו להתייחס להודעות פייסבוק כאל צורת תקשורת לגיטימית. אני רוצה ליצור קשר עם מישהו? יש לו פרופיל פייסבוק? מעולה! אשלח לו הודעה באמצעות פייסבוק מסנג׳ר. תוכנת המסרים של פייסבוק. למרבה הצער רבים לא יודעים שבתקופה האחרונה פייסבוק לא מאפשרת גישה מאנשים שמשתמשים בטלפון נייד להודעות של פייסבוק.

מעט רקע – בשנים האחרונות ה-דרך בה״א להשתמש בפייסבוק באמצעות הנייד היא להשתמש באפליקצית פייסבוק והמסנג׳ר של פייסבוק. אך בשנים האחרונות לא מעט אנשים, כולל החתום מטה, נמנעו מהתקנה של האפליקציה הפייסבוקאית. הסיבות? מגוון סיבות: האפליקציה של פייסבוק זוללת מקום, חשמל וזכרון. דאגות של פרטיות וחשש מהקלטה. מבחינתי? זה עניין יעילות: עודף ההתראות של האפליקציה יוצרת הסחת דעת שקשה להתמודד מולו וקלות הגלילה בפיד שתתה לי שעות רבות ויקרות מזמני.

אבל ניתוק האפליקציה של פייסבוק אינו התנתקות מפייסבוק בנייד. ניתן תמיד להכנס לנייד באמצעות הדפדפן שיש בטלפון. כיוון שכרום שומר את הסיסמה, הכניסה לפייסבוק באמצעות הדפדפן היא פשוטה ביותר וכך אתה מרוויח מכל העולמות: מצד אחד, אין לך את האפליקציה המנופחת והבזבזנית של פייסבוק, על ההתראות וההצקות שלה. מהצד השני, אתה כן יכול להכנס לפייסבוק. שימושי מאוד אם אתה כן משתמש בפייסבוק לצרכי עבודה (ויש רבים רבים כאלו).

למרבה הצער, לפני כמה חודשים פייסבוק חסמה לחלוטין את היכולת של משתמשי הדפדפן בנייד להכנס להודעות שנשלחות בפייסבוק. בעוד שבגרסת הפייסבוק אין כלל בעיה לגשת להודעות, בגרסת הנייד זו בעיה.

הנה סרטון דוגמה שאמור להיות מוכר לרובכם. בו אני נכנס להודעות ללא בעיה מהדפדפן.

וכאן אני מנסה לגשת להודעות שלי באמצעות הדפדפן של הנייד.

אפשר לראות שבכל לחיצה על ההודעות, הדפדפן מעביר אותי אל גוגל פליי כדי שאוריד פייסבוק מסנג׳ר ולא מאפשר לי לראות את ההודעות.

כנראה שבתקופה האחרונה יותר ויותר אנשים נטשו את המסנג׳ר לטובת הווב וזו הדרך של פייסבוק לנסות ול״שכנע״ אותם להשתמש במסנג׳ר.

אל קפונה. גם הוא ידע לשכנע. זכויות יוצרים: Wikimedia Commons
אל קפונה. גם הוא ידע לשכנע.
זכויות יוצרים: Wikimedia Commons

למה פייסבוק רוצה שנתקין את המסנג׳ר/אפליקצית הפייסבוק? כי זה אומר שאנו נבלה יותר זמן בבהייה בפיד/בתקשורת במסנג׳ר ואז יהיה אפשר לדעת עלינו יותר ולמכור לנו פרסומות. באפליקציות של פייסבוק משולבים פיצ׳רים שהמטרה שלהם למשוך אותנו להשאר שם כמה שיותר.
אך בסופו של דבר זה אומר שאני יכול לקרוא את ההודעות שנשלחות אלי בפייסבוק רק כשאני יושב מול מחשב ממשי. כיוון שבעבודה אני משתדל שלא להכנס לפייסבוק ובערב, בבית, אני משתדל שלא לגעת במחשב או שעובד על מחשב הפיתוח שלי – זה אומר שאני אראה את ההודעות רק בסוף השבוע, אם בכלל.

יותר ויותר אנשים מגלים שעל מנת להיות יותר אפקטיביים, חייבים להעיף כמה שיותר אפליקציות זוללות זמן ופייסבוק היא הראשית שבהן. ברגע שהם עושים את זה, הם מאבדים את היכולת לקרוא הודעות פייסבוק בזמן אמת. אם אתם שולחים הודעות פייסבוק אלי או לאנשים אחרים – קחו בחשבון שהן לא יגיעו מיידית. מה האלטרנטיבה? מייל או טלגרם. אפשר לשלוח אלי הודעה בטלגרם בכל שלב באמצעות rbarzik@ (למשל).

כך כן תקראו הודעות של פייסבוק באמצעות הנייד

אבל אם אני נעדר לתקופה ממושכת מהבית, אני עדיין רוצה לקרוא הודעות. מה עושים? יש האק המאפשר לי להכנס ולקרוא את ההודעות. כפי שכמה קוראים (Roi Sadika ו xomri@ בטוויטר) כתבו לי – ניתן גם לשנות את מצב הכרום בדפדפן הנייד למצב דסקטופ:

מצב דסקטופ בגוגל כרום נייד
מצב דסקטופ בגוגל כרום נייד

ניתן גם להשתמש בכתובת הזו של פייסבוק בייסיק. תודה למתי הורוביץ על זה!

אם אתם לא משתמשים בכרום, ניתן להכנס אל הכתובת https://www.facebook.com/home.php/m2w ולקרוא את ההודעות. אך קשה לענות להן כי כל הקשת תו שהוא רווח או נקודה יגרום לכך שכל ההודעה תמחק. אבל הי! יהיה אפשר לקרוא 🙂

הנה סרטון דוגמה:

כמובן שזה הופך את אמצעי התקשורת הזה למסובך. רוצים ליצור קשר עם מישהו באופן דחוף? זיכרו שזה כמעט בלתי אפשרי בהודעות פייסבוק. נסו כל אמצעי תקשורת אחר לפני.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

DALL·E 2023-10-21 22.28.58 - Photo of a computer server room with red warning lights flashing, indicating a potential cyber threat. Multiple screens display graphs showing a sudde
יסודות בתכנות

מבוא לאבטחת מידע: IDOR

הסבר על התקפה אהובה ומוצלחת שבאמצעותה שואבים מידע מאתרים

עבודה בהיי טק

איך מראיינים סניורים?

השיטה שלי לבדיקת התאמה טכנית למתכנתות ולמתכנתים בכירים עם כמה שנות ניסיון.

גלילה לראש העמוד