אל תנסו ליצור קשר באמצעות הודעות פייסבוק

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

בכל מה שקשור לתקשורת, התרגלנו להתייחס להודעות פייסבוק כאל צורת תקשורת לגיטימית. אני רוצה ליצור קשר עם מישהו? יש לו פרופיל פייסבוק? מעולה! אשלח לו הודעה באמצעות פייסבוק מסנג׳ר. תוכנת המסרים של פייסבוק. למרבה הצער רבים לא יודעים שבתקופה האחרונה פייסבוק לא מאפשרת גישה מאנשים שמשתמשים בטלפון נייד להודעות של פייסבוק.

מעט רקע – בשנים האחרונות ה-דרך בה״א להשתמש בפייסבוק באמצעות הנייד היא להשתמש באפליקצית פייסבוק והמסנג׳ר של פייסבוק. אך בשנים האחרונות לא מעט אנשים, כולל החתום מטה, נמנעו מהתקנה של האפליקציה הפייסבוקאית. הסיבות? מגוון סיבות: האפליקציה של פייסבוק זוללת מקום, חשמל וזכרון. דאגות של פרטיות וחשש מהקלטה. מבחינתי? זה עניין יעילות: עודף ההתראות של האפליקציה יוצרת הסחת דעת שקשה להתמודד מולו וקלות הגלילה בפיד שתתה לי שעות רבות ויקרות מזמני.

אבל ניתוק האפליקציה של פייסבוק אינו התנתקות מפייסבוק בנייד. ניתן תמיד להכנס לנייד באמצעות הדפדפן שיש בטלפון. כיוון שכרום שומר את הסיסמה, הכניסה לפייסבוק באמצעות הדפדפן היא פשוטה ביותר וכך אתה מרוויח מכל העולמות: מצד אחד, אין לך את האפליקציה המנופחת והבזבזנית של פייסבוק, על ההתראות וההצקות שלה. מהצד השני, אתה כן יכול להכנס לפייסבוק. שימושי מאוד אם אתה כן משתמש בפייסבוק לצרכי עבודה (ויש רבים רבים כאלו).

למרבה הצער, לפני כמה חודשים פייסבוק חסמה לחלוטין את היכולת של משתמשי הדפדפן בנייד להכנס להודעות שנשלחות בפייסבוק. בעוד שבגרסת הפייסבוק אין כלל בעיה לגשת להודעות, בגרסת הנייד זו בעיה.

הנה סרטון דוגמה שאמור להיות מוכר לרובכם. בו אני נכנס להודעות ללא בעיה מהדפדפן.

וכאן אני מנסה לגשת להודעות שלי באמצעות הדפדפן של הנייד.

אפשר לראות שבכל לחיצה על ההודעות, הדפדפן מעביר אותי אל גוגל פליי כדי שאוריד פייסבוק מסנג׳ר ולא מאפשר לי לראות את ההודעות.

כנראה שבתקופה האחרונה יותר ויותר אנשים נטשו את המסנג׳ר לטובת הווב וזו הדרך של פייסבוק לנסות ול״שכנע״ אותם להשתמש במסנג׳ר.

אל קפונה. גם הוא ידע לשכנע. זכויות יוצרים: Wikimedia Commons

אל קפונה. גם הוא ידע לשכנע.
זכויות יוצרים: Wikimedia Commons

למה פייסבוק רוצה שנתקין את המסנג׳ר/אפליקצית הפייסבוק? כי זה אומר שאנו נבלה יותר זמן בבהייה בפיד/בתקשורת במסנג׳ר ואז יהיה אפשר לדעת עלינו יותר ולמכור לנו פרסומות. באפליקציות של פייסבוק משולבים פיצ׳רים שהמטרה שלהם למשוך אותנו להשאר שם כמה שיותר.
אך בסופו של דבר זה אומר שאני יכול לקרוא את ההודעות שנשלחות אלי בפייסבוק רק כשאני יושב מול מחשב ממשי. כיוון שבעבודה אני משתדל שלא להכנס לפייסבוק ובערב, בבית, אני משתדל שלא לגעת במחשב או שעובד על מחשב הפיתוח שלי – זה אומר שאני אראה את ההודעות רק בסוף השבוע, אם בכלל.

יותר ויותר אנשים מגלים שעל מנת להיות יותר אפקטיביים, חייבים להעיף כמה שיותר אפליקציות זוללות זמן ופייסבוק היא הראשית שבהן. ברגע שהם עושים את זה, הם מאבדים את היכולת לקרוא הודעות פייסבוק בזמן אמת. אם אתם שולחים הודעות פייסבוק אלי או לאנשים אחרים – קחו בחשבון שהן לא יגיעו מיידית. מה האלטרנטיבה? מייל או טלגרם. אפשר לשלוח אלי הודעה בטלגרם בכל שלב באמצעות [email protected] (למשל).

כך כן תקראו הודעות של פייסבוק באמצעות הנייד

אבל אם אני נעדר לתקופה ממושכת מהבית, אני עדיין רוצה לקרוא הודעות. מה עושים? יש האק המאפשר לי להכנס ולקרוא את ההודעות. כפי שכמה קוראים (Roi Sadika ו [email protected] בטוויטר) כתבו לי – ניתן גם לשנות את מצב הכרום בדפדפן הנייד למצב דסקטופ:

מצב דסקטופ בגוגל כרום נייד

מצב דסקטופ בגוגל כרום נייד

ניתן גם להשתמש בכתובת הזו של פייסבוק בייסיק. תודה למתי הורוביץ על זה!

אם אתם לא משתמשים בכרום, ניתן להכנס אל הכתובת https://www.facebook.com/home.php/m2w ולקרוא את ההודעות. אך קשה לענות להן כי כל הקשת תו שהוא רווח או נקודה יגרום לכך שכל ההודעה תמחק. אבל הי! יהיה אפשר לקרוא 🙂

הנה סרטון דוגמה:

כמובן שזה הופך את אמצעי התקשורת הזה למסובך. רוצים ליצור קשר עם מישהו באופן דחוף? זיכרו שזה כמעט בלתי אפשרי בהודעות פייסבוק. נסו כל אמצעי תקשורת אחר לפני.

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

תגיות: פורסם בקטגוריה: רשת האינטרנט

אל תשארו מאחור! יש עוד מה ללמוד!

8 comments on “אל תנסו ליצור קשר באמצעות הודעות פייסבוק
 1. Gil הגיב:

  האפליקציה של פייסבוק זוללת מקום, חשמל וזכרון?
  יש פתרונות לייט:
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.lite&hl=en
  https://play.google.com/store/apps/details?id=com.facebook.mlite

  דאגות של פרטיות וחשש מהקלטה?
  אמממ.. לזה עוד אין פתרון..

 2. שחר הגיב:

  תמיד אפשר לקרוא את ההודעות באתר messanger.com בגרסת desktop – אמנם זה קטן יותר ופחות נוח אבל עדיין….

 3. נחום הגיב:

  שלום רן, אני נכנס מהכרום באנדרואיד במצב ‘מחשב’ ואז ניתן לקרוא ולענות בקלות

 4. אילן הגיב:

  אני משתמש בפיירפוקס על הטלפון, ואין לי שום בעיה. אולי זה גם קשור לעובדה שאני לא גר בארץ. כי עכשיו בדקתי בכרום וגם אין לי בעיה.

 5. תומר כהן הגיב:

  תשנה את מחרוזת הזיהוי של הדפדפן במובייל ל־Firefox OS, ותראה שאפשר לקרוא ולהגיב על הודעות ללא שום קושי. ההגבלה הזו של פייסבוק נועדה כנראה בעיקר להעביר אנשים אל היישומון פייסבוק מסנג׳ר, אבל הוא לא קיים בכל פלטפורמה ולכן הם עדיין צריכים לתמוך בגישה מהווב.

  • ailaG הגיב:

   הא, באתי לספר על האפשרות למצב דסקטופ ולמדתי על האפשרות לקבל הודעות עם הדר פיירפוקס os.
   מה שכן, לפחות על דפדפן דולפין ההודעות מוצגות רע – המלל דחוס לכעשירית מהמסך.
   אצלך זה לא קורה?

 6. רני הגיב:

  אני עובד עם פיירפוקס מישראל. עובד מצוין. לא צריך הכל עם כרום.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רישום