הקרב על האינטרנט – הרצאה

הרצאה מעניינת שמיועדת למתכנתים או אנשים עם ידע טכני על אינטרנט ונטוורקינג.

אחד מהמיטאפים שאני הכי נהנה להיות בהם הם Negev Web Developers, קבוצת מפתחי ווב מהדרום שמקיימים מיטאפים כבר הרבה שנים בבירת הנגב (כלומר באר שבע). אני שונא לנסוע ולצאת מגבולות גוש דן אבל כל שנה אני מגיע אליהם. גם בגלל שינאי אדרי, אחד מהמובילים שם ומפתח מעולה בפני עצמו, משחד אותי בבירות מעולות של גלנץ (מבשלה מצוינת מירוחם).

השנה מי שהצטרף להרצאה להרצאה משותפת הוא עומרי בר-זיק, מתכנת תשתיות פרונט מאאוטבריין וגם הבן שלי. בהרצאה בעצם עשינו משחק משותף של ״תוקף/מגן״ שבמסגרתו דימינו את שלל הניסיונות הכושלים שלי לצנזר לו את האינטרנט כדי למנוע ממנו גישה לאתרי תועבה (כלומר גישה לאתרים שמלמדים דוט נט). במסגרת הניסיונות אנחנו מסבירים על נטוורקינג ואיך הרשת עובדת.

במסגרת ההרצאה דיברנו על לא מעט נושאים שכתבתי עליהם פה בהרחבה אבל עוד כמה נושאים. במיוחד:

איך DNS עובד

איך פיי הול ודומיו עובדים

איך VPNים עובדים ואיך משתמשים בהם

וכמובן נושאים אחרים ומופרעים יותר או פחות – מיצירת אנטנת ווי פיי עם טווח מורחב ועד כלוב פאראדיי שעוטף את כל הדירה (לא משהו ישים). אני מקווה שתהנו מההרצאה! 😇

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

בינה מלאכותית

להריץ ממשק של open-webui על הרספברי פיי

להפעיל ממשק של צ׳אט ג׳יפיטי שאפשר לגשת אליו מכל מחשב ברשת הביתית על רספברי פיי עם מודל בשם tinydolphin שרץ על רספברי פיי.

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

יישום של nonce על מנת להגן מפני התקפות injection

בפוסט הקודם הסברתי על hash עם CSP על משאבי inline – שזה נחמד ומעולה אבל פחות ישים בעולם האמיתי שבו בדרך כלל התוכן ה-inline (בין

גלילה לראש העמוד