וידאו של ההרצאה שלי ברברסים על חסימת מכשירים המתקשרים בקרינה אלקטרומגנטית

הרצאה משעשעת על חסימת מכשירים - לחינוך ולמידה בלבד ולא כדי להשבית לשכן את שמחת הקריוקי!

עלה הוידאו של הרצאתי בכנס רברסים 2022 שבה דיברתי על חסימת מכשירים הפועלים אלחוטית. רדיו, ווי פיי וכן… קריוקי.

למרות שזה לא אומר כלום, ההרצאה היתה ההרצאה שדורגה הכי גבוה בכנס באותו יום 🙂 אז לפי דעתי בהחלט שווה לראות או להאזין.

כמה קישורים רלוונטיים למי שרוצה לרכוש או להתנסות – קחו בחשבון שיש איסור חוקי חמור לחסום תדרים בישראל והחובה שלכם היא לוודא שאתם לא מפריעים לאף אחד ולעשות את החסימות בחדר מבודד כניסוי בלבד.

רדיו

רספברי פיי – אני ממליץ במקרה של חסימות או שידורי רדיו לעבוד עם רספברי פיי 3 וחבילת התוכנה הזו. אם אתם משתמשים ברספברי פיי 4, בתחתית ה-README יש הוראות מדויקות איך לעבוד איתו.

ניתן לבצע חסימה של תדרים באמצעות חבילת התוכנה הזו.

ווי פיי

התקפת Deauthentication – אפשר בקלות עם כל מחשב (גם עם רספברי פיי) באמצעות aircrack-ng זה פוסט יותר ידידותי עם צעדים לביצוע.

בלוטות׳

התקיפה הכי קלה היא פינג המוות או Bluesmack: לקחת esp32 או רספברי פיי, להתחבר אליו מרחוק ולבצע סריקה של מכשירי בלוטות׳ באמצעות הפקודה hcitool scan. במאמר הזה כתבתי קצת יותר על דרייברים שצריך ברגע שאתם יכולים לבצע סריקה כזו, התקיפו את המכשיר עם l2ping -i hci0 -s TARGET -f והחליפו את ה-TARGET עם כתובת היעד.

אני שוב מדגיש שמדובר בהתקפות לא חוקיות אם הן נעשות על תשתית של אחרים. בהחלט מומלץ לנסות ולהתנסות על ציוד שלכם, אבל הזהרו שלא להשבית ציוד של אחרים או לשבש קרינה ברדיוס גדול מדי. זה גם לא חוקי וגם עלול לסכן חיים.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

יישום של nonce על מנת להגן מפני התקפות injection

בפוסט הקודם הסברתי על hash עם CSP על משאבי inline – שזה נחמד ומעולה אבל פחות ישים בעולם האמיתי שבו בדרך כלל התוכן ה-inline (בין

ESP32 מאפס לילדים

מדריך ל-ESP32 לילדים ולהורים מאפס

אחד הדברים הכי כיפיים בעולם הוא תכנות ותכנות בעולם האמיתי – המפעיל אורות, ציוד אלקטרוני ומכשירים הוא מלהיב ממש. המדריך מיועד להורים שרוצים ללמד את הילדים שלהם לתכנת.

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

SSG עם next

אחרי שלמדנו במאמר הקודם מה זה SSR והבנו שלא מדובר בקליע כסף שפותר את כל הבעיות שלנו, נלמד על SSG שיכול להקל על כמה מהבעיות של SSR.

גלילה לראש העמוד