מצנזרים את האינטרנט שלכם? כך תפרצו את החסימה

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

בשקט בשקט, הטפטוף שהחל לא מזמן מתחיל להיות גל עכור. בישראל יש גופים מסחריים שמרשים לעצמם לצנזר את האינטרנט שלכם ללא שום התנגדות וללא שום הליך משפטי מסודר.

ולמי אני מתכוון? אני מתכוון לגוף שמכנה את עצמו “זיר”ה”. הגוף הזה פנה אל הספקיות ואלו, כעדר כבשים פועה, החליטו מיד לצנזר את האינטרנט של כולנו. ללא הליך משפטי, ללא צו, ללא בדיקה – והחלו להוריד אתרים שזיר”ה החליטה שהם מפירים את זכויות היוצרים שלה. אתרים כגון Wnet, הורדות.נט ושאר אתרים הורדו מהרשת ללא שום התראה וללא הליך משפטי תקין.

כאיש קוד פתוח, אני לא בעד הורדות לא חוקיות ואני מעדיף לשלם עבור התוכן שלי. גם התוכן של החברות החברות בזיר”ה, הלא הן יס, הוט וערוץ 2 המחליא, ממש לא לטעמי. הם צריכים לשלם לי המון כסף על מנת שאסכים לצפות בסדרות הזבל המצחינות שלהם. מה שמקפיץ אותי הוא החוצפה של זיר”ה וההתקפלות המבישה של כל ספקיות האינטרנט בפני גוף מסחרי שמטרתו לצנזר את האינטרנט. מחר בבוקר זיר”ה יכולים להחליט שגם האתר הזה לא לטעמם ולצנזר גם אותו, או האתר של מתחרה עסקי שלהם – וזו רק ההתחלה.

עד שספקיות האינטרנט והמדינה יתחילו להתעשת ולמנוע מגופים אינטרסנטיים לבצע כאן צנזורה ללא הליך משפטי, אני אדגים בדף זה כיצד לעקוף צנזורת אינטרנט בקלות וביעילות באמצעים פשוטים.

צנזורה על ידי חסימה של DNS

ישנם מספר סוגי ‘צנזורה’, הפשוטה ביותר (שמעט ספקיות משתמשות בה) היא מחיקת האתר מרשומות ה-DNS המקומיות של הספקית. כלומר, אני מנתק את הזיקה בין הדומיין internet-israel.com לבין ה-IP שלו. הדרך הזו קלה מאד לעקיפה – פשוט משתמשים בשרת ה-DNS של גוגל! אני מעדיף להשתמש בו בכל מקרה כיוון שהוא אמין יותר משרת ה-DNS של הספקיות.

איך עושים את זה? בסרטון הבא הסברתי איך עושים את זה בחלונות 7:

ובחלונות 10:

כאן יש סרט הדרכה די מגניב על איך עושים את זה בחלונות XP.

אני מאמין שאם יש לכם לינוקס או מק לא תתקשו לעשות את זה גם בלי סרטוני הדרכה.

צנזורה בחסימה ישירה

שימוש בפרוקסי

צנזורה כזו היא יותר מתוחכמת וקשה מעט יותר לעקיפה (הדגש הוא על המעט). כאן הספקית בולמת את כל התנועה ל-IP מסוים. איך עוקפים? משתמשים בפרוקסי (proxy באנגלית).
פרוקסי הוא שם מסובך למשהו פשוט – במקום לבקש ישירות את כתובת האתר מהספקית, אנו מבקשים את כתובת האתר משרת צד שלישי (הוא הפרוקסי) והוא מעביר לנו את כל הנתונים מהאתר ‘האסור’. כך ה-IP שמולו אנו מנהלים תקשורת הוא ה-IP של הפרוקסי ולא ה-IP של השרת האסור.

איך עושים את זה באופן שקוף? באמצעות פוקסי פרוקסי. תוסף חביב לפיירפוקס (שניתן להתקין גם על כרום וגם על אינטרנט אקספלורר) ורשימת פרוקסי חינמיים.

בסרטון הבא אני מסביר כיצד להתקין פוקסי פרוקסי ואיך אני נכנס לאתר שצינזרו אותו דרך פרוקסי חינמי שמצאתי – וכמובן איך למצוא פרוקסי.

לא תמיד אפשר לסמוך על פרוקסי חינמיים, יש כאלו שהם איטיים ויש כאלו שהם לא זמינים. יש גולשים שמעדיפים לשלם עבור שירות פרוקסי איכותי (בדרך כלל אמריקאי). תשלום כמעט תמיד מבטיח מהירות ויציבות.

VPN

ישנה עוד דרך, יקרה קצת יותר, של התקנת VPN – שאמינה יותר מפרוקסי. בשיטה זו, אנו יוצרים רשת משלנו מול שרת בחו”ל שבו כל התנועה עוברת – בלי קשר לתוספים של דפדפן. רוב ה-VPNים עולים כסף (לא המון בין חמש ל-20 דולר בחודש) אך מבטיחים תנועה יציבה ומהירה הרבה יותר מפרוקסי. בנוסף, שימוש ב-VPN פותח עבורכם שירותי חו”ל נחשקים שחסומים רק לתושבי ארצות הברית כגון hulu.

דוגמה לשירות VPN כזה הוא HideIPVPN. שמספק גם VPN חינמי וגם VPN בתשלום, אבל כמוהו יש עוד מאות. פשוט תחפשו VPN USA או VPN UK ותתפרעו.

שימושים לגיטימיים

כל האמצעים שפירטתי לעיל משמשים לא רק לפרוץ חסימות שונות ומשונות של ספקיות אינטרנט אלא גם לבדוק איך האתרים שלכם נראים מחוץ לארץ ואם הם חסומים בארץ אחרת. שינוי שרת ה-DNS נחשב למומלץ כיוון ששרת ה-DNS של גוגל אמין יותר.

סיכום

רק לשם הדגשה – אני איש קוד פתוח. אם תוכנה או תוכן מסוים מוצאים חן בעיני, אני משלם עליהם. אני מוחה על חסימת הרשת על ידי גופים מסחריים או על ידי המשטרה, ללא הליך ובחינה של בית המשפט או בית המחוקקים. ללא דיון ציבורי ובמחשכים. היום זה אתרי הימורים ואתרי הורדות לא חוקיות, מחר זה אתר שפוגע באינטרס מסחרי של מישהו. מי יודע? אולי זיר”ה או כל גוף אחר יחליטו שהאתר הזה, שבו יש מידע טכני שמסביר איך לעקוף חסימות, הוא לא לגיטימי ויחסמו אותו? חובה עלינו להקים קול מחאה בנושא הזה.

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!אל תשארו מאחור! יש עוד מה ללמוד!

98 comments on “מצנזרים את האינטרנט שלכם? כך תפרצו את החסימה
 1. אחת ויחידה הגיב:

  גם אני חושבת שאין על נטפרי!
  אבל עדיין,
  התגובות בחלקן היו מזעזעות.
  טוב, היו לכל הכיוונים ובהחלט כאב לי,
  אבל אני חושבת שיש בן אדם שמשקיע, כותב לכם פוסטים, רוצה לעזור לכם, ופתאום – באתר שלו, אתם מוצאים לנכון לכתוב נגדו.
  גועל נפש.
  לא סתם נאמר “אין תורה בלי דרך ארץ” וד”ל

  בהצלחה בהמשך החיים!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רישום