מצנזרים את האינטרנט שלכם? כך תפרצו את החסימה

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

בשקט בשקט, הטפטוף שהחל לא מזמן מתחיל להיות גל עכור. בישראל יש גופים מסחריים שמרשים לעצמם לצנזר את האינטרנט שלכם ללא שום התנגדות וללא שום הליך משפטי מסודר.

ולמי אני מתכוון? אני מתכוון לגוף שמכנה את עצמו “זיר”ה”. הגוף הזה פנה אל הספקיות ואלו, כעדר כבשים פועה, החליטו מיד לצנזר את האינטרנט של כולנו. ללא הליך משפטי, ללא צו, ללא בדיקה – והחלו להוריד אתרים שזיר”ה החליטה שהם מפירים את זכויות היוצרים שלה. אתרים כגון Wnet, הורדות.נט ושאר אתרים הורדו מהרשת ללא שום התראה וללא הליך משפטי תקין.

כאיש קוד פתוח, אני לא בעד הורדות לא חוקיות ואני מעדיף לשלם עבור התוכן שלי. גם התוכן של החברות החברות בזיר”ה, הלא הן יס, הוט וערוץ 2 המחליא, ממש לא לטעמי. הם צריכים לשלם לי המון כסף על מנת שאסכים לצפות בסדרות הזבל המצחינות שלהם. מה שמקפיץ אותי הוא החוצפה של זיר”ה וההתקפלות המבישה של כל ספקיות האינטרנט בפני גוף מסחרי שמטרתו לצנזר את האינטרנט. מחר בבוקר זיר”ה יכולים להחליט שגם האתר הזה לא לטעמם ולצנזר גם אותו, או האתר של מתחרה עסקי שלהם – וזו רק ההתחלה.

עד שספקיות האינטרנט והמדינה יתחילו להתעשת ולמנוע מגופים אינטרסנטיים לבצע כאן צנזורה ללא הליך משפטי, אני אדגים בדף זה כיצד לעקוף צנזורת אינטרנט בקלות וביעילות באמצעים פשוטים.

צנזורה על ידי חסימה של DNS

ישנם מספר סוגי ‘צנזורה’, הפשוטה ביותר (שמעט ספקיות משתמשות בה) היא מחיקת האתר מרשומות ה-DNS המקומיות של הספקית. כלומר, אני מנתק את הזיקה בין הדומיין internet-israel.com לבין ה-IP שלו. הדרך הזו קלה מאד לעקיפה – פשוט משתמשים בשרת ה-DNS של גוגל! אני מעדיף להשתמש בו בכל מקרה כיוון שהוא אמין יותר משרת ה-DNS של הספקיות.

איך עושים את זה? בסרטון הבא הסברתי איך עושים את זה בחלונות 7:

ובחלונות 10:

כאן יש סרט הדרכה די מגניב על איך עושים את זה בחלונות XP.

אני מאמין שאם יש לכם לינוקס או מק לא תתקשו לעשות את זה גם בלי סרטוני הדרכה.

צנזורה בחסימה ישירה

שימוש בפרוקסי

צנזורה כזו היא יותר מתוחכמת וקשה מעט יותר לעקיפה (הדגש הוא על המעט). כאן הספקית בולמת את כל התנועה ל-IP מסוים. איך עוקפים? משתמשים בפרוקסי (proxy באנגלית).
פרוקסי הוא שם מסובך למשהו פשוט – במקום לבקש ישירות את כתובת האתר מהספקית, אנו מבקשים את כתובת האתר משרת צד שלישי (הוא הפרוקסי) והוא מעביר לנו את כל הנתונים מהאתר ‘האסור’. כך ה-IP שמולו אנו מנהלים תקשורת הוא ה-IP של הפרוקסי ולא ה-IP של השרת האסור.

איך עושים את זה באופן שקוף? באמצעות פוקסי פרוקסי. תוסף חביב לפיירפוקס (שניתן להתקין גם על כרום וגם על אינטרנט אקספלורר) ורשימת פרוקסי חינמיים.

בסרטון הבא אני מסביר כיצד להתקין פוקסי פרוקסי ואיך אני נכנס לאתר שצינזרו אותו דרך פרוקסי חינמי שמצאתי – וכמובן איך למצוא פרוקסי.

לא תמיד אפשר לסמוך על פרוקסי חינמיים, יש כאלו שהם איטיים ויש כאלו שהם לא זמינים. יש גולשים שמעדיפים לשלם עבור שירות פרוקסי איכותי (בדרך כלל אמריקאי). תשלום כמעט תמיד מבטיח מהירות ויציבות.

VPN

ישנה עוד דרך, יקרה קצת יותר, של התקנת VPN – שאמינה יותר מפרוקסי. בשיטה זו, אנו יוצרים רשת משלנו מול שרת בחו”ל שבו כל התנועה עוברת – בלי קשר לתוספים של דפדפן. רוב ה-VPNים עולים כסף (לא המון בין חמש ל-20 דולר בחודש) אך מבטיחים תנועה יציבה ומהירה הרבה יותר מפרוקסי. בנוסף, שימוש ב-VPN פותח עבורכם שירותי חו”ל נחשקים שחסומים רק לתושבי ארצות הברית כגון hulu.

דוגמה לשירות VPN כזה הוא HideIPVPN. שמספק גם VPN חינמי וגם VPN בתשלום, אבל כמוהו יש עוד מאות. פשוט תחפשו VPN USA או VPN UK ותתפרעו.

שימושים לגיטימיים

כל האמצעים שפירטתי לעיל משמשים לא רק לפרוץ חסימות שונות ומשונות של ספקיות אינטרנט אלא גם לבדוק איך האתרים שלכם נראים מחוץ לארץ ואם הם חסומים בארץ אחרת. שינוי שרת ה-DNS נחשב למומלץ כיוון ששרת ה-DNS של גוגל אמין יותר.

סיכום

רק לשם הדגשה – אני איש קוד פתוח. אם תוכנה או תוכן מסוים מוצאים חן בעיני, אני משלם עליהם. אני מוחה על חסימת הרשת על ידי גופים מסחריים או על ידי המשטרה, ללא הליך ובחינה של בית המשפט או בית המחוקקים. ללא דיון ציבורי ובמחשכים. היום זה אתרי הימורים ואתרי הורדות לא חוקיות, מחר זה אתר שפוגע באינטרס מסחרי של מישהו. מי יודע? אולי זיר”ה או כל גוף אחר יחליטו שהאתר הזה, שבו יש מידע טכני שמסביר איך לעקוף חסימות, הוא לא לגיטימי ויחסמו אותו? חובה עלינו להקים קול מחאה בנושא הזה.

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!אל תשארו מאחור! יש עוד מה ללמוד!

90 comments on “מצנזרים את האינטרנט שלכם? כך תפרצו את החסימה
 1. חיים הגיב:

  החסימה שלי חסמה את יו טיוב ולכן אין לי אפשרות לפרוץ את החסימה כי אינני יכול לצפות בסרטון ההדרכה

 2. ידידיה הגיב:

  יש לי חסימה על ה VPN יש אפשרות לעקוף אותה?

 3. Netanel הגיב:

  רימון חסם את פרוקסי

 4. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  כתוב לי שאתר “סדרות חסם את הip שלי של המחשב. מה עושים?

 5. shuki cohen הגיב:

  ty very much

 6. שי הגיב:

  שלום ערן, שמתי פרוקסי כמו שכתבת ועדיין רימון חוסם, מה עושים?

 7. ניסים הגיב:

  איך אני יכול לעקוף נטספארק?

 8. ינון הגיב:

  איך אפשר לעקוף את נטספארק?

 9. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  ייתכן שהמניעים שלך כלכליים טהורים אבל לאתר שלך וודאי נכנסים גם בני נוער שמחפשים לגלוש באתרים פרונוגרפים/ סמים/ הימורים וכיו כמו אלו שפנו אליך להסיר נטספארק וכיו..,.והפתרונות שלך יכולים פשוט להרוס להם את החיים!! תחשוב על זה!!

  • רן בר-זיק הגיב:

   המניעים שלי לא כלכליים, אין אפילו פרסומות באתר הזה.
   אני לא חושב שכניסה לאתרים פורנוגרפיים או אפילו אתרי הימורים יכולה להרוס למישהו את החיים. אם מישהו מאוד מודאג שהידע באתר הזה וברשת האינטרנט יכול להרוס את החסימה ולקלקל את ילדיו הרכים, אני ממליץ לו לחנך את הילדים שלו ולא לשגות באשליות שפתרון טכני יכול להחליף חינוך.

  • לא מגלה הגיב:

   אני לומד בישיבה תיכונית בעלת ערכת הגנה של נטספרק ושם מי שיש לו את זה יכול להיות עם הטלפון שלו במשך היום.
   הישיבה קבעה לעצמה “טבלת זמנים” משל עצמה (מתי יופעל אינטרנט ומתי לא, ובנוסף רמת סינון מינימלית מחייבת).
   קניתי את התוכנה ואני חושב שעשיתי טעות, כי הטלפון שלי חסום לגמרי (בשעות חסימת האינטרנט המלאה) ובנוסף, אני צריך ללמוד למבחנים והכל דרך הטלפון!
   אז אני דיי תקוע ומחר אקבל 20 ב’נביא’.
   לכן עקב הרצון העז שלי לפתוח את המחסום הזה, אשמח לקבל עזרה בנושא.
   {וכמובן שאני לא רוצה לפתוח מהסיבות שהזכרת}.

   המשך לילה טוב!

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

   יש לנו דבר חדש הגנה הרמטית חוץ מהשעות שההורים בבית אז לפרוץ את ההגנה יציל אותי.זה לא שחור לבן

 10. אמיר הגיב:

  רן חביבי.
  אתה טועה (בני כמה הילדים שלך ?)
  חינוך זה חשוב מאד ואין לו תחליף.
  אבל כמו שלא תשאיר חומר ניקוי על השולחן אלא תנעל אותו שאף אחד לא ישתה בטעות, גם תוכן מסוים באינטרנט דורש נעילה שמא מישהו יצרוך אותו בטעות (או שלא בטעות, אם יש לך בבית מישהו בעל נטיות אבדניות, אתה תקפיד שבעתיים על הסתרת חומרי רעל).

  מי שחושב שחסימה לבד תועיל – טועה
  מי שחשוב שחינוך לבד יועיל – טועה.
  שתי הטעויות הוכחו במחקרים.

  אז אני לא איש טכני ואני רק מקווה שספקי אינטרנט המסונן יודעים לחסום את התוכן הקלוקל גם אחרי השיטות שלך לפרוץ אליהם (ובעית התוכן הגנוב איננה הבעיה היחידה או הכי חמורה כיום).

  אההה
  תקרא את זה, כסיפתח.
  http://www.haaretz.co.il/magazine/ayelet-shani/.premium-1.2810933

  • רן בר-זיק הגיב:

   יש לי ילדים בני 4 עד 16.
   האנלוגיה של חומרי הניקוי היא לא נכונה לדעתי. כיוון שילדים ונערים שיכולים להסיר חסימות הם לא כמו ילדים בני שנתיים שבולעים דברים. אם ילד מספיק בוגר להתעניין בתוכן ‘האסור’ ומספיק בוגר כדי לנסות ולפרוץ את החסימה – סימן שהוא דעתן וחכם מספיק.

   בנוגע לתמיר ליאון, אני ממש מתנגד למה שנכתב שם ולפי דעתי הוא כתב את מה שכתב על סמך דעתו האישית ו’מחקר איכותני’ שהוא בעצם מחקר שאין מאחוריו נתונים אמיתיים. אתה מוזמן לקרוא את המאמר של ד”ר יובל דרור שעונה ל’מחקר’ הזה: http://www.popup.co.il/?p=10702

   בכל מקרה, המדריכים להסרת חסימות יישארו פה. וזה ממש לא המקום היחידי שבו הם נמצאים. ולא, ספקי האינטרנט לא מסוגלים למנוע חסימות כאלו.

   • שלמה הגיב:

    אני חושב שאתה טועה. בני נוער שמגיעים לתכנים פורנוגרפיים לא בדיוק ‘יודעים’ מה שהם עושים, כי בגילאים האלה ההורמונים בגוף פועלים הכי חזק וקשה יותר לשלוט ברגשות, כשאתה כבר אדם בוגר אני חושב שזה כבר החלטה אחרת, אבל יש הוכחות שצפייה בתכנים פורנוגרפיים פוגעת בצופה בכל מיני דרכים מבזבוז זמן ועד לתפקוד מיני ירוד ואפילו גורם לעיתים לגירושים בזוגות נשואים.

   • ליאת הגיב:

    רן! א. תודה על המדריך, הייתי באמצע “הגשר”. ולא, לא מצאתי דרך נורמלית לשלם עליה ולצרוך אותה באופן חוקי.
    ב. תודה על הלינק לתגובה של דרור, המחקר של ליאון ככ מופרך והביא לי את הסעיף, היה מאוד מרענן לקרוא את התגובה המדויקת להפליא.

   • אמיר הגיב:

    אתה עדין טועה רן.
    וחבל שאתה סומך על דר דרור שאיננו עוסק בחינוך (ומאמרו זה אפילו לא מסתמך על מחקר איכותני, בודאי לא על בסיס נתונים..)
    משלים אף פעם אינם מושלמים. אם אתה רוצה אחרים אפשר לדמות את הסינון לחגורת בטיחות (שלא באה להחליף את החינוך לנהיגה נכונה) או לחוק האוסר על מכירת אלכהול לצעירים (שגם הוא לא הא להחליף את החינוך).
    תמיר ליאון (שאיננו היחיד העוסק בתחום וגם אני חושב שיש לו נתונים יותר שלמים ממחקר איכותני) לא ממעיט בערך החינוך, אלא כמו שאמרתי לעיל, מרחיב את תפקיד המחנך גם להביטים המעשיים (כאן – חסימות שונות).
    התירוץ של אפשר למצוא את העצות הלוו בעוד מקומות איננו קביל. נכון שיש מאבק לנצח בין הפורצים ובין המגינים, אני רק מקווה שספקי התוכן ימצאו דרכים טובות יותר ויותר לחסום את הגישה לאתרי פשיעה (הימורים, פורנוגרפיה, שנאה ועוד) למרות הכלים שאתה מספק בתמימותך.

    • רן בר-זיק הגיב:

     סינון הוא מוצלח לילדים כדי שלא יגיעו בטעות לתכנים לא הולמים. והסינון הזה ניתן לביצוע ברמת הספק באופן מספיק טוב. ברגע שהם ירצו לעקוף את החסימה היא תיעקף כי חסימה היא אפשרית אך ורק באמצעות whitelist וזו חסימה שאתה ממש לא רוצה לשים לאף אחד וגם היא לא מבטיחה שהוא פשוט לא יתחבר ממכשיר אחר.
     ה”מחקר” של תמיר ליאון מגוחך אבל אין לי כוח לדון עליו. הניסיון הטכני של חסימה הוא לא רק לא מזיק באופן חינוכי – הוא פשוט לא אפשרי טכנית. וספקי הגלישה (לא התוכן) לא יכולים לעשות כלום.ואני מספק את הידע הזה לא “מתמימות” אלא מאידיאולוגיה. בנוסף, הסברתי פה ובעיתונות איך להשתמש ב-Tor כדי לקבל אנונימיות מוחלטת ולהצליח לחגשת לכל מקום. אתה רוצה לחסום? לא סומך על הילדים שלך? מעולה – התקן ‘אתרוג’ או ‘רימון’ עם whitelist בבית. אל תחסום לאחרים. רוצה לחסום בכל זאת? טוב, בדיוק בשביל זה יש אותי ומומחים טכניים נוספים. כדי לאיין ניסיונות כאלו.

 11. אלקנה בשן הגיב:

  היי רן,
  יש לי אינטרנט רימון איך אני עוקף אותו הוא על רמה מאוד גבוהה וזה חוסם מלאאא דברים אשמח אם תגיד לי איך אפשר לפרוץ את הסיסמה לזה או איך להיכנס לאתרים בשיטה עוקפת…

 12. השואל הגיב:

  גם אני לא מצליח לראות בחלק מהאתרים FLASH/וידאו לייב שמנוגן, (עובד עם כרום ו WIN 10) בכל המחשבים בבית, שאני מתחבר עם ספק אחרי זה כן עובד! הוט אומרים שאין בעיה אצלם, מה עושים?

 13. שחר הגיב:

  איך אפשר לחבום את ה dns בפלאפון?

 14. דורון הגיב:

  היי
  היום שמעתי שמקודמת חקיקה של איילת שקד להענשה בקנס גבוה צרכנים פרטיים שצרכו תוכן לא חוקי.
  האם VPN ישמור עליי מפני זה?
  ואם אני משתמש באינטרנט של בעל הבית שאצלו אני שוכר יחידה, האם VPN במחשב שלי בלבד יעזור?

  תודה.

 15. שימי הגיב:

  מקום העבודה שלי חסם לי את יוטיוב איך אני עוקף את זה?

 16. miryam הגיב:

  איך עוקפים חסימה של נטפרי? תודה.

  • שמעון הגיב:

   להתקין את נטפרי, ואז לנסות לעקוף…
   הזוי…
   מתאר לעצמי שזה בלתי אפשרי, כי זה עובד עם רשימה לבנה. כלומר פתוח רק מה שהם פתחו. והם לא יפתחו פרוקסי, כמובן

 17. שלמה הגיב:

  איך עוקפים נטפרי רגיל

 18. חיים הגיב:

  איך אני עוקף חסימה של נטפרי?

 19. גולני הגיב:

  בטח שיש אפשרות ישנם אתרים שניתן להיכנס דרכם לאתרים אחרים כמו סקייפ וכדו’ צריך רק לדעת איך בדיוק עושים את זה

 20. יעקב הגיב:

  חסימת נתיב אפשר לעקוף (זה חסום ע”י תוכנה)

 21. יהודי אחד הגיב:

  אוי נטפרי היקרה שלי!
  הייתי ברגע של חצי פריקת יצר
  נכנסתי לפה וראיתי שאי אפשר לפתוח נטפרי….

  רווח לי.
  כן,אדם לא רוצה לחטוא הנשמה היא קדושה!!!

  חבר’ה,בשיא הרצינות רחמים על הילדים שלכם
  תעברו לנטפרי רק בשבילם.

  בחורה חזקה -מתנדנדת מהדרום.

 22. יהודי אחד הגיב:

  אני יעניש את עצמי!!!

  האושר האמיתי – סם החיים
  נמצא רק אצל מששומר עצמו מכל זה.

  עד לפני 4 שנים ,גם הייתי בזבל הזה.

 23. אנונימי הגיב:

  איך אפשר לעקוף את נטפארק בלי שהם ינעלו לי את הטלפון או משהו???זה ממש חשוב עזרה דחוףף!!!!

 24. אחד הגיב:

  גם אני הייתי בשיא הלכלוך עד לפני כמה שנים
  בזכות נטפרי החיים שלי השתנו.

  נסו את זה בבית!

 25. קובי הגיב:

  היי שלום לך מר רן
  יש לי על המחשב הנייח חסימה של רימון ואני לא מצליח לפתוח אותה לפי ההדרכה אנא פרט לי ביתר פירוט איך לפתוח אותה יש לי ווינדוס 10 מצפה לתגובתך החיובית קובי

 26. דוד סילבר הגיב:

  איזה כיף לראות שאי אפשר לעקוף את נטפרי. חסכת לי שעות יקרות שיועברו לעשיית דברים ערכיים יותר!
  ממליץ לכולם לעבור לנטפרי!
  במיוחד למי שאוהב רימון

 27. לינוי נתן הגיב:

  היי, רציתי לדעת אם ישנה דרך להיכנס לאתרי סדרות שלא זמינים בארץ כמו:NBC. כלומר אפשר להיכנס לאתר NBC אבל תכני הוידאו בו חסומים ולא ניתן לצפות בהם. (זה מה שכתוב ברגע שאני לוחצת פליי על הוידאו Geographic Restriction-This content is not available in your location). אם יש דרך לעקוף את החסימה אני אשמח שתחזרו אליי עם תשובה.

 28. פי הגיב:

  האם יש אפשרות להתחבר לרשת של העבודה בלי להקיש מפתח אבטחת רשת? (אני לא רוצה לבקש מהבוס את הקוד)

 29. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  אין על נטפרי!!!!!

 30. משה המר הגיב:

  מה נשמע לבעל הכוונות הטובות?
  אתה זוכר שגם התלמוד מספר שאפילו התנאים פחדו לעבור ליד מקום שיש בו יצר הרע והחליטו פה אחד שיעברו דווקא דרך מקום אחר ומאז הם פסקו שלא אומרים “נפרוש ונקבל שכר”!?
  אז אם צריך ואין ברירה – שמים נטפרי אפילו למען עצמנו ובלי להתבייש, כן, גם לנו זה מועיל ברגע של יצר מתחזק, כי אפילו לתנאים היתה תחושה שעדיף להם לעבור ממקום אחר.
  תודה ובהצלחה

 31. משה גינק הגיב:

  חיפשתי דרך לעקוף את נטפרי ובזכותך התגברתי מלנשות אשריך בעולם הזה וטוב לך בעולם הבא . בחורצ’יק מתמודד…

  • משה גינק הגיב:

   חיפשתי דרך לעקוף את נטפרי ובזכותך התגברתי מלנסות אשריך בעולם הזה וטוב לך בעולם הבא . בחורצ’יק מתמודד…

 32. גבי הגיב:

  אני בסין כרגע כרגע ורוצה להתשמש במייל שלי מגימייל ללא הצלחה. בטלפון יש לי וי.פי.אנ. וזה עובד לעומת זאת במחשב לא. אני לא יכול להגיע לאתרים שיש בהם תוכנת וי.פי.אנ. כי האינטרנט חסום. איך אני יכול לעקוף את החסימה בסיו

 33. דודו הגיב:

  שלום לי יש נטפרי.
  והייתי רוצה שיהיה לי רק את האפליקציה של יוטיוב באופן פתוח יש מציאות כזו?

 34. משה הגיב:

  יש לי סינון על המחשב בשם אינטרנט אתרוג יש דרך לעקוף אותו ?

 35. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  תודה על הכל אבל אתה מסביר איך לעקוף את החסימה עם סרטון הסברה וללא הסבר כתוב בזמן שיש כאלה חסימות שאי אפשר לראות שם בכלל סירטונים

 36. משה הגיב:

  איך לעקוף את אינטרנט אתרוג הוא גם תוקע לי את דפדפן תור איך אני ידע איזה אפליקציה או תוכנה במחשב שלי חוסמת את ההתחברות לדפדפן תור

 37. מנחם הגיב:

  לא הבנתי,
  אתם רוצים להגיד לי שאת כל החסימות אפשר לפרוץ חוץ מנטפרי??
  הזוי!!!!!
  פשוט עובדים עלינו בעיניים
  ‘פייק חסימה’

 38. לא מזוהה הגיב:

  אני רוצה לראות פריצות ואין לי סמארטפון האם אתה יכול לעזור לי?

 39. יש עולם הבא הגיב:

  סליחה זה פשוט בושה לקרוא מה הולך פה. מילא אתם לא בסדר אבל איך אתם לא מתביישים לכתוב בראש חוצות ‘יש לי חסימה ואני רוצה לעקוף אותה’??? לא אמרתי שאני צדיק העולם אבל לדרגה כזו עוד לא הגעתי…

 40. תודה לה' הגיב:

  תכלס’ את נטפרי לא ניתן לעקוף?

 41. יעק הגיב:

  נטפרי רק תוכנה האם אפשר לעקוף או שלא תוכנה על המחשב שחוסמת לא וויפרי

 42. יעק הגיב:

  נטפרי רק תוכנה האם אפשר לעקוף או שלא תוכנה על המחשב שחוסמת לא וויפרי

 43. איילה הגיב:

  אמאלההההההה תתותחחח קניתי מחשב נייד ואני לא מבינה למה אני לא יכולה לגלוש באתר סדרות הייתי בטוחה אין סגרו אותו !!! תודה רבה לך

 44. משתמש אנונימי (לא מזוהה) הגיב:

  זה לא תמיד נכון יש IP קבוע ויש IP משתנה זה תלוי איזה אינטרנט יש לך

 45. חושב הגיב:

  בושה לחשוב שיש אדם כמו רן בעולם חשבתי שכישרון וחכמה זה דבר אחד התברר לי שלא יכול להיות אדם כישרוני עם יכולות תכנות נרחבות אבל שכל אין לא הבן אדם כותב שטויות ולא מתבייש להסתכל במראה.
  מדובר בתכנים שאני לא חושב שיש מדינה שמתירה לילדים עד 18 והוא יותר “חכם”.
  מי קורא לזה חכם???

  • רן בר-זיק הגיב:

   אם יש לך בעיה עם מה שכתוב פה מבחינה טכנית ואתה חושב שזה שטויות, אתה מוזמן לכתוב את דעתך הטכנית. אם אין לך משהו טכני שיכול לסתור את זה ומדובר ב”ערכים” שלך, אז מצטער – אלו לא הערכים שלי. חסימה זה דבר נתעב וניסיון שלך ושל דומיך לכפות את “הערכים” המפוקפקים שלכם הוא גם כן נתעב ואני אעשה את כל מי שאני יכול כדי להלחם באנשים כמוך. לא מתאים לך? אתה בבעיה.

 46. אנונימי הגיב:

  האם יש אפשרות לפרוץ סמארטפון מוגן של חברת נתיב?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רישום