ייבוא עם SASS

כיצד משתמשים ב-import ב-SASS. לא רק ב-import הרגיל אלא ב-Import מקונן

במאמר הקודם נכנסו עמוק לתוך קרבי ה-SASS כאשר דיברנו על לולאות ב-SASS. הזהרתי באותו מאמר שמדובר בחומר שחלק גדול מהמתכנתים לא יגעו בו. לעומת זאת, השימוש בייבוא הוא חלק אינטגרלי בשימוש נבון ונכון ב-SASS ושווה להתעכב עליו וללמוד אותו.

כפי שאנו יודעים, אנו יכולים להשתמש ב-import@ ב-CSS על מנת לייבא גליונות של CSS לתוך ה-CSS שלנו. אפשר לעשות את זה באופנים הבאים:


@import "foo.css";
@import "foo" screen;
@import "http://foo.com/bar";
@import url(foo);

אם נכניס את זה לקובץ ה-SCSS שלנו, הקומפיילר של SASS יקמפל את זה כרגיל ל-CSS בדיוק באותו פורמט. עד כאן קל, פשוט ודומה ל-CSS רגיל. אני מקווה שאני לא צריך ללמד אתכם מה משמעות ה-import ב-CSS רגיל.

מה שמיוחד ב-SASS הוא היכולת שלנו לייבא קבצי SCSS לתוך ה-SCSS שלנו ולקמפל אותם כחלק אינטגרלי מהקובץ. בואו ונניח ויש לי קובץ SCSS שמכיל חוקי reset. אם אני רוצה לכלול אותו בתוך קובץ ה-SCSS שלי, כל מה שעלי לעשות הוא ליצור את קובץ ה-reset עם התו _ לפניו. למשל reset.scss_ (שימו לב לקו התחתון _ לפני השם). כל קובץ עם קו תחתון לפני השם שלו לא יקומפל על ידי הקומפיילר של SASS (לא משנה באיזו סביבה – חלונות, לינוקס או מק). כך למשל, אם יש לי בתיקיה ה-input קובץ בשם reset.scss_ – אני לא אראה את המקבילה ה-CSSית שלו בתיקית ה-output. ה-SASS קומפיילר יתעלם ממנו לחלוטין.

על מנת להכליל אותו, אני צריך לעשות לו import באופן הבא:


@import "reset";

אם נציץ בקובץ ה-CSS שקומפל, נראה את כל תוכן reset.scss_ בתוך קובץ ה-CSS המקומפל!

הכנתי תרשים ויזואלי שידגים, אם לא הבנתם:

SASS import example
SASS import example

אפשר להבין שבנייה נכונה של סביבת SASS היא לבודד את החלקים הרלוונטיים של העיצוב שלנו ואז לייבא אותן בהתאם לצורך – עם media queries או באמצעים אחרים. בעצם ביצוע אטומציה ל-CSS. אם זה נשמע לכם אבסטרקטי מדי זה בסדר, כי אני אכנס לזה במאמרים אחרים.

מקובל לשים את ה-import בראש העמוד.

import מקונן

ניתן לבצע import ישירות אל תוך סלקטור מסוים. בואו ונניח שיש לי קובץ בשם example.scss (שמקומפל כמובן כמו כל קובץ SCSS) והוא נמצא בתיקית ה-input. מה שיש בו זה את הפשתגן הבא:


.test {
  color: red;
}

.foo {
	font-size: 20px;
}

.foo {
	font-weight: 700;
}

בקובץ אחר של SCSS, יש לי את הסלקטור של main# שאליו אני 'מייבא' את כל ה-example.scss:


#main {
  @import "example";
}

איך זה יקומפל? כך:


#main .test {
  color: red;
}

#main .foo {
  font-size: 20px;
}

#main .foo {
  font-weight: 700;
}

שימו לב כמה זה גאוני! כך בעצם אני יכול לבצע ייבוא מתקדם לתוך class שלי. אבל יחד עם הגאונות באה גם סכנה כי קל להתפרע עם ה-import ולהגיע לגדלים מפלצתיים של ה-CSS, אז בזהירות עם זה. בנוסף, אי אפשר להציב import מקונן בתוך mixin או בתוך בקרת זרימה (משפטי תנאי, לולאות וכו'). כן אפשר לשים import רגיל.

במאמר הבא נדבר על הרחבה ב-SASS.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

ספריות ומודולים

מציאת PII באמצעות למידת מכונה

כך תגנו על משתמשים שלכם שמעלים מידע אישי רגיש כמו תעודות זהות באמצעות שירות אמאזוני.

ESP32 מאפס לילדים

מדריך ל-ESP32 לילדים ולהורים מאפס

אחד הדברים הכי כיפיים בעולם הוא תכנות ותכנות בעולם האמיתי – המפעיל אורות, ציוד אלקטרוני ומכשירים הוא מלהיב ממש. המדריך מיועד להורים שרוצים ללמד את הילדים שלהם לתכנת.

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

המנעו מהעלאת source control לשרת פומבי

לא תאמינו כמה אתרים מעלים את ה-source control שלהם לשרת. ככה תמצאו אותם וגם הסבר למה זה רעיון רע.

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

SSG עם next

אחרי שלמדנו במאמר הקודם מה זה SSR והבנו שלא מדובר בקליע כסף שפותר את כל הבעיות שלנו, נלמד על SSG שיכול להקל על כמה מהבעיות של SSR.

גלילה לראש העמוד