שועל האש גרסה 3.5 – מה חדש למפתחים?

איזו תכונות יש בשועל האש החדש שרלוונטיות למפתחי אינטרנט ובוני אתרי אינטרנט?

סוף סוף גרסה 3.5 של שועל האש יצאה באופן רשמי למליוני משתמשים. בעוד שב-ynet ובמקומות נוספים יש הסברים מפורטים על השינוי שיש מבחינת המשתמשים, גרסת 3.5 טומנת בחובה גם שינויים עבור מפתחי אתרי אינטרנט שיהיו מסוגלים ליצור אפליקציות אינטרנט יותר עשירות ומעניינות.

ג'אווהסקריפט – חלק גדול מהרשת המודרנית והעתידית תתבסס על יישומי ג'אווהסקריפט. בעוד מנוע V8 החדש של כרום הוא ללא ספק עדיין המנוע החזק והמרשים ביותר שיש היום. שועל האש נותן תשובה טובה בדמות TraceMonkey, המספק ביצועים חסרי תקדים עם יישומי הרשת המורכבים של היום. Firefox 3.5 מהיר יותר מפי שתיים מאשר Firefox 3 ופי עשר מאשר Firefox 2 (לא שזו חוכמה גדולה). יישומי הג'אווהסקריפט של כל מפתח יראו טוב בהרבה על שועל האש מעכשיו.

תמיכה ב- HTML 5 canvas – התמיכה ב-canvas משתפרת וכוללת גם פיצ'רים מיוחדים יותר. מעכשיו למשל ניתן להכנס לחלק על HTML 5 באינטרנט ישראל ולראות את כל הדוגמאות כמו שצריך (אם יש לכם אינטרנט אקספלורר, אל תטרחו).

תמיכה ב-ogg theora – סוף סוף דפדפן אופרה לא עומד לבד במערכה ושועל האש מצרף תמיכה בשילוב ווידאו ואודיו באופן אינהרנטי באמצעות תגיות בלבד בדף האינטרנט. אם עד כה היינו צריכים פתרונות של צד שלישי להטמעת וידאו בדף האינטרנט (כמו פלאש), עכשיו נעשה צעד חשוב לכיוון של הטמעת וידאו ואודיו ישירות בדף האינטרנט בפורמט פתוח וקל.

location API – אפשרות לקבל מהמשתמש מידע על המיקום שלו ולהשתמש במידע באפליקציות האינטרנט שלך או באתר האינטרנט שלך.

ללא ספק שועל האש 3.5 מהווה קפיצה חשובה קדימה עבור דפדפן האינטרנט הפופולרי הזה. נקווה שהוא ימשיך ויהפוך לדפדפן הפופולרי ביותר בעולם (ובישראל) על מנת שכולם יוכלו להנות מיתרונותיו.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

DALL·E 2023-10-21 22.28.58 - Photo of a computer server room with red warning lights flashing, indicating a potential cyber threat. Multiple screens display graphs showing a sudde
יסודות בתכנות

מבוא לאבטחת מידע: IDOR

הסבר על התקפה אהובה ומוצלחת שבאמצעותה שואבים מידע מאתרים

ESP32 מאפס לילדים

מדריך ל-ESP32 לילדים ולהורים מאפס

אחד הדברים הכי כיפיים בעולם הוא תכנות ותכנות בעולם האמיתי – המפעיל אורות, ציוד אלקטרוני ומכשירים הוא מלהיב ממש. המדריך מיועד להורים שרוצים ללמד את הילדים שלהם לתכנת.

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

עבודה עם GPT למתכנתים

אני עובד עם GPT כמה חודשים טובים באופן צמוד. הוא כלי חזק וכדאי ממש להשתמש בו, אבל יש לו גם חסרונות ומגבלות שכדאי להכיר.

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

נגישות טכנית – פודקאסט ומבוא

פרק בפודקאסטעל נגישות בעברית שצולל לכלים האוטומטיים ולפן המאד מאד טכני של הנגישות.

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

יישום של nonce על מנת להגן מפני התקפות injection

בפוסט הקודם הסברתי על hash עם CSP על משאבי inline – שזה נחמד ומעולה אבל פחות ישים בעולם האמיתי שבו בדרך כלל התוכן ה-inline (בין

גלילה לראש העמוד