תוסף חדש לוורדפרס: RTL Feed Fixer

יש לכם אתר תוכן בעברית או ערבית שמבוסס על וורדפרס? פיתרו את בעית היישור והכיוון בקוראי ר.ס.ס. (כמו פידלי).
לוגו וורדפרס

לפני כמה זמן, פנו אלי חלק מקוראי האתר בבקשה לפתרון בעיה שהם נתקלו בה כאשר הם השתמשו באתר באמצעות קורא ה.ר.ס.ס. הפופולרי פידלי. כל הפוסטים יושרו משמאל לימין ונראו מאוד מאוד עקום. הנה דוגמה לפוסט כזה:

תצלום מסך מפידלי לפני הפעלת התוסף. הטקסט מיושר משמאל לימין.
תצלום מסך מפידלי לפני הפעלת התוסף. הטקסט מיושר משמאל לימין.

אפשר לראות שבמקרה הזה כל הטקסט מעוות – לא רק שהוא מיושר לצד שמאל, אלא גם הנקודות וסימני הניקוד עובדים כאילו מדובר בשפה האנגלית. אם יש מילה או מונח באנגלית באמצע המשפט אז הוא נשבר ומתחלף ואי אפשר לקרוא אותו בכלל.
הבעיה הזו ידועה בפידלי כבר זמן רב וקיימת גם בקוראי פידים אחרים שלא יודעים להתמודד עם תכני RTL.

על מנת להתמודד עם זה, יצרתי תוסף וורדפרס בשם RTL Feed Fixer שמסייע לכל אתר וורדפרס להתאים את הפידים שלו לכל קוראי הפידים וליישר את תכני הפיד ליישור המתאים לעברית (וערבית כמובן) ולהמנע משבירות. הוספתי את התוסף ל-WordPress.org והוא ניתן להורדה משם או מממשק התוספים של וורדפרס.

פידלי אחרי הפעלת התוסף
פידלי אחרי הפעלת התוסף – הטקסט מיושר מימין לשמאל.

איך משתמשים בתוסף? רק מפעילים אותו וזה הכל. שימו לב ש"הודות" למנגנון ה-caching של פידלי, רק הפוסטים שתפרסמו מרגע הפעלת התוסף יהיו מיושרים מימין לשמאל כמו שצריך. בקוראים אחרים זה ישפיע רטרואקטיבי כמובן.

למתכנתים שרוצים להציץ – קוד התוסף מופיע גם ב-GitHub. כמובן שלפי מיטב המסורת התוסף גם מתורגם (מעט המחרוזות המופיעות בהגדרות בפאנל התוספים) וגם יש לו בדיקות אוטומטיות. הוספת הבדיקות האוטומטיות לא רק תסייע לי מאוד אם ארצה להוסיף פונקציונליות ותכונות לתוסף. אלא גם תסייע לי לאבחן בעיות אם יתגלו בעיות בתוסף. בנוסף, תוספים עם בדיקות אוטומטיות שעובדות עם גרסת הבדיקות של וורדפרס עוברים את הבודקים של WordPress.org במהירות (פחות מ-12 שעות לאחר השליחה קיבלתי כבר אישור).

אני ממליץ לכל בעל אתר וורדפרס שרוצה שהפוסטים שלו יראו היטב בפידלי ובקוראי ר.ס.ס. נוספים שאינם תומכים בעברית, להשתמש בתוסף הזה.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

DALL·E 2023-10-21 22.28.58 - Photo of a computer server room with red warning lights flashing, indicating a potential cyber threat. Multiple screens display graphs showing a sudde
יסודות בתכנות

מבוא לאבטחת מידע: IDOR

הסבר על התקפה אהובה ומוצלחת שבאמצעותה שואבים מידע מאתרים

גלילה לראש העמוד