פייסבוק לא תתמוך ב-Static FBML החל מה-11.3

משתמשים ב-Static FBML tabs? התכוננו להפסיק להשתמש בכלי הנוח הזה.

ניקולאי ולטצ'נוב, מפתח תוכנה בפייסבוק הודיע באופן רשמי בבלוג המפתחים של פייסבוק שפייסבוק תפסיק לחלוטין את התמיכה ב-Static FBML applications. החל מה-11.3 לא תתאפשר הוספה של טאבים מבוססי Static FBML לדפים.

למי שלא מצוי בעסקי פייסבוק, Static FBML היא אפליקציה קטנה שסייעה גם לאלו שאינם מפתחים ליצור טאבים לעמודי פייסבוק. באמצעות מעט קוד HTML ו-CSS, בתוספת כמה קודים שניתן להעתיק ולהדביק, כל אחד היה יכול ליצור טאב מעוצב לעמודים. מומחי מדיה חברתית רבים, שמטבע הדברים לא מבינים בבניית אתרים ובפיתוח, הצליחו לייצר טאבים רבים עבור דפים שהם מנהלים. החל מה-11.3 החגיגה הזו הולכת להסתיים.

פייסבוק לא הודיעה מתי ה-Static FBML Tabs הקיימות תפסקנה לעבוד, אך מהניסיון שלי זה לא יקח הרבה זמן. פייסבוק ביקשה מכל המפתחים להפסיק להשתמש ב-FBML ולעבור לאפליקציות מבוססות iFrame.

על כל אלו שאחראים לעמודי פייסבוק להתכונן לשינוי – באינטרנט ישראל יתפרסמו בתקופה הקרובה מדריכים שילמדו גם כאלו שאינם מפתחים להעביר את הקוד מה-Static FBML לאפליקציה משלהם.

בניית אפליקצית פייסבוק לעמוד היא לא מסובכת, אך כן מצריכה ידע טכני מסוים בהעלאת קבצים לשרת ויצירת קבצי HTML ו-CSS.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

DALL·E 2023-10-21 22.28.58 - Photo of a computer server room with red warning lights flashing, indicating a potential cyber threat. Multiple screens display graphs showing a sudde
יסודות בתכנות

מבוא לאבטחת מידע: IDOR

הסבר על התקפה אהובה ומוצלחת שבאמצעותה שואבים מידע מאתרים

ESP32 מאפס לילדים

מדריך ל-ESP32 לילדים ולהורים מאפס

אחד הדברים הכי כיפיים בעולם הוא תכנות ותכנות בעולם האמיתי – המפעיל אורות, ציוד אלקטרוני ומכשירים הוא מלהיב ממש. המדריך מיועד להורים שרוצים ללמד את הילדים שלהם לתכנת.

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

SSG עם next

אחרי שלמדנו במאמר הקודם מה זה SSR והבנו שלא מדובר בקליע כסף שפותר את כל הבעיות שלנו, נלמד על SSG שיכול להקל על כמה מהבעיות של SSR.

גלילה לראש העמוד