איך עוקפים חסימת אתרים

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

באופן מפתיע למדי, אנחנו בשנת 2015 ועדיין ספקיות האינטרנט שלנו, שלהן אנו משלמים לא מעט כסף, מרשות לעצמן לחסום אתרים לפי דרישות שונות של גופים קיקוניים. האם אנו, כאזרחים, זכאים לקבל את רשימת האתרים “האסורים”? בוודאי שלא. כיום בישראל לא ידוע כלל אילו אתרים חסומים, יש מספר שירותים בעולם שמנטרים אתרים חסומים במדינות שונות – אבל האם המדינה טורחת לגלות לנתינים שלה אלו אתרים היא חוסמת? לא. חסימה היא פתרון מטופש, מגוחך וגם מופרך. על מנת להדגים כמה חסימה לא אפקטיבית, אני אראה איך לעקוף את החסימה באמצעים קלים. בעבר הראיתי איך עוקפים חסימות כאלו באמצעות שינוי שרת DNS. הפעם אראה איך אפשר לעשות את זה אפילו יותר בקלות. אני אדגים באמצעות האתר gozlan.eu. מדובר באתר שהנו חסום על ידי רוב הספקיות. אם תנסו להכנס אליו, סביר להניח שלא תצליחו. האתר חי, בועט ופעיל. אך מאן דהו (מי? לעולם לא נדע!) החליט שתכניו אסורים לנתיני מדינת ישראל. אבל אנחנו נראה כמה קל לעשות את זה.

הפתרון הקל ביותר – שימוש בשירות פרוקסי דרך הדפדפן!

נכנסים לאתר של העכבר האנונימי, מכניסים את כתובת האתר האסור ונכנסים! כך החסימה קורסת. אפשר גם דרך קישור ישיר, אפילו בלי לעבור דרך הממשק.

הפתרון היותר קבוע – דרך ההוסט

על מנת לעקוף באופן תמידי את החסימה, אפשר להוסיף שורה פשוטה לקובץ במחשב ולגלוש לאתר האסור. ראשית צריך לברר את כתובת ה-IP של האתר. איך עושים את זה? באמצעות שימוש באתרים פשוטים כמו האתר הזה. הקלדת שמו של gozlan.eu תגלה לנו שה-IP של האתר הוא: 104.28.29.3.

משתמשי חלונות 7 מאתרים את ה-run “הרץ” ומכניסים את המשפט הבא:

notepad c:\windows\system32\drivers\etc\hosts
שינוי קובץ הוסט בחלונות 7

שינוי קובץ הוסט בחלונות 7

משתמשי חלונות 8

זה טיפה יותר קשה, צריך למצוא את ה-notepad (כתבן בעברית) ואז כפתור ימני, הרץ כאדמין ואז יש לפתוח את הקובץ:

c:\windows\system32\drivers\etc\hosts
פתיחת כתבן עם הרשאות אדמין בחלונות 8

פתיחת כתבן עם הרשאות אדמין בחלונות 8

משתמשי לינוקס (דביאן) :

sudo nano /etc/hosts

בתחתית הקובץ שנפתח כל מה שנותר לעשות זה להוסיף את כתובת ה-IP ואז טאב ואת כתובת האתר:

104.28.29.3   gozlan.eu

והאתר האסור והסודי נפתח.

הדרך הקבועה באמת

שינוי ה-DNS כפי שהראיתי בסרטון שפורסם בעבר.

יש כאלו שיאמרו שאני מעודד פיראטיות וגנבת תכנים. זה לא נכון. אני לא בעד גניבת תכנים. אני רוכש את כל התוכנות הקנייניות שלי ואני מנוי לנטפליקס כבר זמן רב, ואין לי צורך בוער להוריד סרטים וסדרות ובטח שלא משחקים ותוכנות. אני בעד אינטרנט פתוח. ואם מישהו חושב שאפשר לצנזר את האינטרנט – הוא טועה בענק. יש דרכים יותר טובות למנוע גניבת תכנים מצנזורה גסה שמוטלת עלינו אפילו בלי ידיעתנו. מי אישר את החסימה של האתר הזה ואתרים אחרים? איזה אתרים חסומים בכלל? כמה מהם פוליטיים? אולי אחד מהם הוא אתר שמתחרה כלכלית בבן של איזה טייקון? אנחנו לא יכולים לדעת כי המדינה והספקיות לא טורחות לנפק רשימה של אתרים חסומים.

הגופים שעומדים מאחורי סגירת האתרים כמו הארגון הבזוי זיר”ה (גוף עלום שממומן על ידי יוצרי התוכן בישראל) טוענים ש”קשה לתפוס את אלו מאחורי האתרים” ובגלל זה הם מעדיפים לחסום את האתרים במקום לגשת אל הנתיב המשפטי המקובל בשאר התחומים של אשכרה להגיש תביעת נזיקין כלפי אלו שלכאורה פוגעים בהם. לפי ההגיון הזה, קשה למצוא ראיות כנגד פושעים, אז אולי נשלח את כל מי שאנחנו רוצים לכלא בלי הליך משפטי? נשמע מגוחך? מתאים לצפון קוריאה? זה בדיוק מה שקורה כאן. אתרים נחסמים בלי שום ביקורת, בלי שום ידיעה ואיש לא מדבר. אני מקווה שהאתר הזה לא יצונזר בגלל שאני לא שותק.

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!


תגיות: פורסם בקטגוריה: רשת האינטרנט

אל תשארו מאחור! יש עוד מה ללמוד!

24 comments on “איך עוקפים חסימת אתרים
 1. תמר הגיב:

  חסמו אותי באתר לו לי לא יודעת מדוע לא מבינה מספיק באינטרנט איך להחזיר את התיבה שלי.

 2. יאיר הגיב:

  כל הכבוד! אחשלי יש לי אינטרנט רימוןן ההגנה הכי נמוכה תוכל לייעץ לי איך אני עוקף אותה? זה חוסם לי כמעט הכל וזה מ ש ג ע! המייל שלי [email protected]

 3. אנונימי הגיב:

  איך אני עוקף האינטרנט רימון? (ווינדוס 10)

 4. ישראל הגיב:

  בחסימות על בסיס ספק זה לא עובד אא”כ יש לך vpn פרטי… (נטפרי,נתיב,וכו’)

 5. מרים הגיב:

  מה זה חלונות 7 ו8? איך יודעים מה יש לי?

 6. ליאור הגיב:

  תבדקי במערכת הפעלה

 7. ליאור הגיב:

  תבדקי במערכת הפעלהי

 8. אנונימי הגיב:

  איך עוקפים חסימה באנדרואיד?

 9. ברוך הגיב:

  איך עוקפים את החסימה של נטפרי?

 10. אלי הגיב:

  איפו זה מערכת הפעלה

 11. חיים הגיב:

  איך עוקפים חסימה של נטפרי

 12. אלמונית הגיב:

  ההוא שביקש לעקוף את חסימת רימון-ההגנה הכי נמוכה,כי זה חוסם לו את כל מה שמענין אותו,
  כנראה מענינים אותו דברים שיש לחסום…

 13. גילת הגיב:

  הגעתי לHOST, מצאתי את ה IP- ומה אח”כ חסר החלק האחרון לבורים שכמותי

 14. אנונימי הגיב:

  היי אני עושה פרויקט במגמת מחשבים והפרויקט שלי הוא לעקוף את חסימת רשת אורט לאתרים מסויימים- בניתי שרת פרוקסי ואני כרגע בשלב שבו אני צריך לעקוף את החסימה יש לכם דרך איך לעשות את זה?

 15. אנונימי הגיב:

  איך עוקפים חסימה על מחשב של אפל שלא עובד בכלל עם windows?

 16. משה הגיב:

  תכלס איך עוקפים תסימה של נטפרי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רישום