לצפות בנטפליקס בישראל

כך תראו תוכניות וסרטים דרך נטפליקס, הולו ושירותים נוספים שחסומים בפני ישראלים

הערה חשובה: המאמר הזה כיום לא רלוונטי (הוא נכתב ב-2014). נטפליקס זמינה בישראל. כיום אפשר לראות נטפליקס מתי ואיך שרוצים ויש תרגום בעברית לרוב המוחץ של התוכניות ויש גם תוכניות מדובבות לעברית.

אני חושב שרוב האוכלוסיה היום צופה בסרטים דרך רשת האינטרנט. בשנים האחרונות, צפיה בסרטים דרך רשת האינטרנט היא שם נרדף לגניבת תכנים או להתעסקות די רצינית במציאת שרתים, התקנות וכאב ראש. כשאתה צעיר ונלהב, אין שום בעיה – זה קל ופשוט. כשיש לך עבודה, ארבעה ילדים ואתה רץ למרחקים ארוכים, זה מתחיל להיות בעייתי מבחינת זמן. אבל בחו"ל שירותים כמו NetFlix ו Hulu מאפשרים בתשלום חודשי מצחיק לצפות בעושר אדיר של תכנים באופן חוקי ופשוט ולחובבי התרגום יש גם תרגום באנגלית (לי זה מספיק).
נטפליקס ודומיו גם מספקים פתרון מצוין לאלו שיש להם ילדים וחוששים להתנתק מערוצי הילדים הזוועתיים. כיוון שהוא מציע עושר בלתי נתפס של תוכניות ילדים – ממש כמו ערוץ רגיל. בנוסף אין שום צורך במיומנות טכנית כלשהי על מנת לתפעל את נטפליקס וכל ילד מגיל 5 ומעלה יוכל להעביר לתוכניות שהוא רוצה ולצפות בהן בלי בעיה.

מה הבעיה? השירותים הנפלאים האלו מוגבלים לתושבי ארצות הברית בלבד. למה? בגלל האולפנים הגדולים שכופים עליהם את המגבלה הזו. למרות זאת, אפשר בתשלום של דולרים בודדים (4 דולר, שזה יוצא 10 שקלים בערך לחודש) לפתור את הבעיה. הפתרון הפופולרי ביותר הוא VPN, אבל יש איתו כמה בעיות קטנות:

  • אלא אם כן מדובר ב-VPN ממש טוב (וגם יקר), הוא מאט את הגלישה כיוון שהוא מוסיף עוד שכבה ביניכם לבין האינטרנט.
  • מבחינה טכנית הפתרון הזה מעט מורכב לקינפוג על המחשב.
  • מעט בוודאות אתרים ישראלים – אם הם חוסמים תעבורה מחו"ל אז הם גם יחסמו אותך.

כמובן שכל האמור לעיל לא אומר ש-VPN הוא לא טוב, הוא פתרון נהדר. אבל יש פתרון אחר שרציתי לדבר עליו.

בימים האחרונים התוודעתי לשירות מעניין שנקרא unotelly שעובד באופן מעט שונה. מדובר בשירות מבוסס DNS. כאשר אתה גולש לאתרים 'רגילים', הוא אינו מתערב כלל. ברגע שאתה גולש לאתרים שרשומים אצלו ככאלו שמבצעים geo location (ויש לא מעט כאלו) רק אז הוא מתערב ומעביר את הגולש דרך proxy ובכך מאפשר לך לגשת לאתר החסום בלי שום בעיה.

וההתקנה? רק לשנות את שרת ה-DNS – זה הכל! הסברתי בזמנו בסרטון איך לשנות את שרת ה-DNS ואורך הסרטון הוא 1:45 שניות בערך – זה עד כדי כך פשוט! 🙂

אז איך עובדים עם זה? אפשר להכנס ל unotelly ולהרשם לשירות. בזמן כתיבת שורות אלו הם נותנים לך 8 ימים כדי לנסות את השירות ללא תשלום. חייבים להרשם על מנת להשתמש בשירות. אחרי הרישום השירות יבקש מכם לשנות את הגדרות ה-DNS על המחשב. כאשר יש הסבר והוראות מפורטות כיצד לעשות זאת. באופן עקרוני, אתם צריכים לשנות את הגדרות ה-DNS שלכם ל:

הגדרות DNS של unotelly
41.223.53.128
46.45.136.211

 

את ההגדרות האלו אתם יכולים להכניס בקלות אל הגדרות הרשת שלכם בדיוק כפי שהדגמתי בסרטון שלעיל. רק שבמקום 8.8.8.8 כמו בסרטון, צריך להכניס את שני המספרים האלו באופן הזה:

הגדרת unotelly על חלונות 7
הגדרת unotelly על חלונות 7

 

אחרי זה, כל מה שנשאר הוא להכנס שוב לשירות ולקשר בין מספר ה-IP האמיתי שלנו לחשבון שלנו בשירות. כך בעצם Unotelly יודע שאתה לקוח משלם ולא סתם איזה ג'וח שהכניס את מספר ה-DNS שלו 🙂 איך עושים את זה? פשוט ניגשים שוב לאתר של Unotelly, עושים Login וזהו.

תקלות נפוצות (או לפחות תקלות שקרו לי) ופתרונן הפשוט

אחרי שהכנסתם את ה-DNS ונכנסתם לאתר של unotelly, יש מצב שתיתקלו בחלון הזה:

Unotelly DNS problem
Unotelly DNS problem

סביר להניח שאתם צריכים לבדוק שהקלדתם את פרטי ה-DNS במסך ההגדרות כמו שצריך. או שבכלל אתם משתמשים במחשב/אייפד/סמרטפון אחר ואתם צריכים להגדיר את ה-DNS שם. איך מגדירים את ה-DNS על כל התקן אחר? יש באתר של unotelly שלל של הסברים על כל מכשיר שהוא: מאנדרואיד ועד אמאזון TV וכרומקאסט.

"תקלה" יותר נפוצה היא שאתם נכנסים לנטפליקס בשמחה ובששון ואז לפתע אתם מופנים לאתר של Unotelly (או ליתר דיוק גולשים לשם כי אין לכם סבלנות אחרי 2 שניות) ואז אתם רואים את החלון הזה:

חידוש IP מול Unotelly
חידוש IP מול Unotelly

מה עושים? פשוט לוחצים על הקישור שמופיע מתחת. למה זה קורה? ה-IP שלכם התחלף ול-unotelly צריכה את הקישור בין ה-IP שלכם לחשבון שלכם. לחיצה על ה-click here תפתור את הבעיה.
. אם אין לכם בעיה של ניתוקים ואתם לא מחליפי IP סדרתיים, לא תראו את ההודעה הזו לעתים תכופות.

אם יש בעיות – יש להם שירות לקוחות! זה מה שקונים בתשלום המאוד נמוך הזה.

בגדול… זהו! הילדים שלי כבר צופים בנטפליקס כשהם רוצים וגם אני צופה במגוון הסדרות הדוקומנטריות שיש להם. אבל כמובן שלא רק נטפליקס ו-hulu נפתחו בפני – נפתחו בפני ים של שירותים גם במדינות אחרות: 236 ערוצי טלוויזיה חיים, fox sports, euro sport, BBC sport ואחרים, CBS (וזה ממש נכס! אם אתם אוהבים את NCiS כמוני) וכמובן שירותי מוזיקה רבים. באתר של unotelly יש רשימה של כל הערוצים והאפשרויות שנפתחות בפנינו.

למרבה הצער, בישראל אף גוף לא הרים את הכפפה כדי לספק לגולשים הישראלים משהו בדומה לנטפליקס. אני רוצה ומוכן ומשלם לשירותים דומים בחו"ל, חבל שהגופים המשדרים בארץ שולחים את זיר"ה כדי לנסות ולחסום את האינטרנט ובכך הם נלחמים בקהל העיקרי שלהם – קהל הצופים שרוצה תכנים ישראלים ותרגום בעברית.
כל השאר, כולל עבדכם הנאמן, לא צריכים את הטובות של גופי השידור הישראלים – יש אינספור אתרים חוקיים בחו"ל שבתשלום נמוך (נטפליקס גובים מעט פחות מ-9 דולרים בחודש) מאפשרים לנו גמישות ונוחות שאי אפשר לדמיין. עם שירותים כמו unotelly זה בהחלט אפשרי גם לאלו שחוששים מהמורכבות הטכנית של הסיפור הזה.

פוסטים נוספים שכדאי לקרוא

פתרונות ומאמרים על פיתוח אינטרנט

המנעו מהעלאת source control לשרת פומבי

לא תאמינו כמה אתרים מעלים את ה-source control שלהם לשרת. ככה תמצאו אותם וגם הסבר למה זה רעיון רע.

גלילה לראש העמוד