נדבקת בוירוס בפייסבוק? מה עושים?

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

אם נכנסתם לפייסבוק שלכם וגיליתם שכתבתם סטטוסים שאתם לא ממש אחראים עליהם, או שעשיתם שייר או לייק לדפים מפוקפקים שמעולם לא הייתם בהם – ברכות! סביר להניח שיש וירוס שהשתלט על הפייסבוק שלכם!

למה זה קורה?

החשבון שלכם שווה כסף, לפעמים לא מעט. הספאמרים, אלו שמאחורי הבוטים, בונים עליכם על מנת להפיץ קישורים שיכולים להכניס כסף מרכישות או מג’אנק אחר. לעתים מי שמפיץ את הספאם זה מישהו שיש לו לקוח שהוא הבטיח לו כניסות מכל מיני מקומות.

אז מה עושים? ראשית, חשוב להבדיל בין לייק חד פעמי, שיכול לקרות באמצעות מניפולציה פשוטה לבין מגפת לייקים. אם מדובר בלייק או שייר חד פעמי, סביר להניח שנפלתם קורבן למתקפה לא מתוחכמת במיוחד שחילצה מכם את הלייק או השייר (כאן יש הסבר מקיף על זה). אם יש מישהו שעושה בשמכם לייק או שייר באופן סדרתי, יש לכם בעיה עם וירוס יותר רציני. ניקטו בצעדים הבאים:

שלב ראשון: מחיקת אפליקציות פייסבוק

ייתכן שהפוסטים והלייקים נעשים על ידי אפליקצית פייסבוק סוררת. אפליקציה כזו מותקנת הרבה פעמים במהלך לוגין של אתר (אם בחרתם להשתמש בפייסבוק כצורת לוגין) או במהלך משחקים. סביר להניח שמי שעומד מאחורי אפליקצית הפייסבוק גורם לה, ברשות ובאישור פייסבוק, לפרסם ג’אנק. איך מונעים את זה? נכנסים לקישור הבא ומוחקים את כל האפליקציות שאתם לא מכירים. אם הקישור לא עובד – נכנסים להגדרות -> אפליקציות.

שלב שני: החלפת סיסמה

ייתכן שהוירוס מחזיק ב-Access token שלכם (סוג של הרשאה) והחלפת הסיסמה תאפס אותו. יש להחליף את הסיסמה. בנוסף, אם אין לכם two factor authentication, תשקלו הוספה שלו.

שלב שלישי: מחיקת תוספים

ישנם יצרנים של תוספים שמכניסים אפשרות של חטיפת חשבון. בידקו בפיירפוקס או בכרום אם יש לכם תוספים חשודים. ישנן תוכנות צד שלישי שמתקינות תוספים כאלו. אז כדאי מאוד לבדוק שאין תוספים כאלו גם אם אתם לא זוכרים שהתקנתם כאלו.

שלב רביעי: אל תשתמשו באינטרנט אקספלורר

גרסאות ישנות של אינטרנט אקספלורר מכילות פרצות שיש כותבי וירוסים שמנצלים אותן. באופן אישי אני ממליץ שלא להשתמש בדפדפן הזה לגלישה כלל. אלא אם כן מדובר באתרי ממשלה ישנים בטכנולוגיה עילית. וגם אם כן, אני מגביל את הגלישה לאתרים האלו בלבד.

שלב חמישי: סריקת וירוסים מקיפה

יש וירוסים שיושבים ממש על המחשב, לפיכך, אם נקטתם בכל הצעדים ועדיין המתקפה נמשכת. חשוב לעשות בדיקת וירוסים כוללת על המחשב עם תוכנת אנטי וירוס טובה מספיק ומעודכנת מספיק. כמובן שכדאי לעשות את זה באופן עקבי. בנוסף, חשוב להקפיד על עדכניות מערכת ההפעלה ועדכון העדכונים השונים ולא להשתמש בתוכנות פיראטיות שהורדו מביטורנט שהרבה פעמים מכילות רוגלות ווירוסים. אוהבים תוכנה מסוימת? שלמו עליה. זה טוב גם לקארמה.

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

אהבתם? לא אהבתם? דרגו!


תגיות: פורסם בקטגוריה: מידע כללי על אינטרנט

אל תשארו מאחור! יש עוד מה ללמוד!

4 comments on “נדבקת בוירוס בפייסבוק? מה עושים?
 1. Boris הגיב:

  Please Help me, – I can’t entrance to my Facebook because any strange request.

  – פייסבוק לא מאפשר לי להיכנס לחשבוני. לאחר שאני עונה על קוד שלי באה דרישה מוזרה
  לאפשר לפייסבוק לנקות מחשב שלי מווירוס, malware..
  – הרי זה דרישה מוזרה. כי יש לי שני אנטי- ווירוסים שמנקים מחשב שלי.
  – זה דרישה נראית לי מוזרה. איך אני אפטור את הבעיה?

  – ניסיון התערבות שנראה מוזרה, כנראה שמישהו הכניס לי הפרעה וחוסם לי כניסה.
  או כוונה לפגוע בתוכן של חומר אישי בדיסק?
  מישהו בקבוצות כלליות יסביר מה קורה.. תודה רבה. שבוע טוב.
  עזרו לי בבקשה להכנס לחשבון שלי .. בוריס

  After I wrote the secret word, facebook request my permission to clean
  my computer from malware. Then Facebook does not premising me to entrain in my page.
  Then I changed my password. But the problem continues existing.
  I worry to premises do changes in my comp.
  While, I don’t know if it is right request of Facebook or it is not.
  Please Help me. Thank You.
  Boris Dobrovensky
  PS: When I wrote my code word : it opened this speech:

  Your Computer Needs to Be Cleaned
  It looks like your computer is being affected by malware. We’ll help you fix the problem to keep your account secure and prevent malware from spreading to friends.
  Malware is software that tries to steal personal information and causes problems when you use Facebook. Clicking or sharing links that contain spam can give your computer malware.
  Let begin!!!

  What I have do for to netral this virus –

  [email protected]

  • רן בר-זיק הגיב:

   בדיוק מה שאומרים לך – יש לך תוכנה זדונית במחשב שאתה צריך לנקות. איך בדיוק?
   1. תסיר את כל התוספים מכרום/פיירפוקס.
   2. תשתמש באנטיוירוס טוב כדי לנקות את המחשב.
   3. תוודא שאתה לא משתמש בתוכנות פרוצות/ בעייתיות.

 2. Boris הגיב:

  בעית וירוס של פייסבוק הופכת משתתף לחסר עונים. בי בפייסבוק אין קבוצה פתוחה לדיון ושאלות על בעיות שימוש.
  – צרכן מנסה ליכנס לפורום, רושם קוד. ובמקום כניסה נפתח חלון של וירוס ודורש רשות לנקות מחשב מי Malware , ןכך חוזרת בעיה אין סוף.

 3. שירן הגיב:

  הפייסבוק שלי לא נפתח לי רשום שרוצה ממני פרטים אישיים וכל מיני דברים שלא חושבת שקשורים איך מחזרים אותו

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רישום