איך רוכשים ניסיון בעולם ה-Web?

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

בשנתיים האחרונות, ככל שאנו נחלצים מהמיתון של שנת 2008 (וכנראה נכנסים למיתון חדש או-טו-טו, אבל זה כבר סיפור אחר) הולכת וגוברת הדרישה למתכנתי ווב, כאשר בזמן האחרון יש מצוקה של ממש בהשגת מתכנתי PHP שמתמחים במערכות שונות (וורדפרס, ג’ומלה, דרופל ופריימוורקים שונים).

לא מעט אנשים שסיימו קורסים, תואר במדעי המחשב או בוגרי הסבות למיניהם לא יסכימו עם המשפט הזה. לא מעט ראשי צוותים, מנהלי פיתוח ואנשי/נשות כוח אדם יסכימו מאד עם המשפט הזה. מהיכן נובע הדיסוננס הזה? מדוע יש מחסור בשוק למרות לא מעט בתי ספר שמשחררים מדי כמה חודשים מאות אנשים לשוק? התשובה נעוצה בניסיון.

בשוק של היום מתכנת עם ניסיון הוא המלך ומתכנת ללא ניסיון הוא חסר ערך (כלכלי, כן? אני לא נכנס לשיפוט של בני אדם). המצב עלול לתסכל מאד בוגרי תואר ראשון ובוגרים של קורסים שונים שהשקיעו זמן וכסף רבים ולא מצליחים להשתלב בשוק העבודה. הרבה פעמים אנשים נגררים לתסכול של ממש לאור הדיסוננס שנוצר בין התדמית של שוק ההייטק המצליח עם המשכורות הגבוהות והציפיות של הסביבה שלאחר השגת המקצוע יהיה אפשר להרוויח לא מעט כסף. לבין המציאות שבה מאד קשה/בלתי אפשרי להשתלב בשוק העבודה ללא ניסיון.

עולה השאלה – אז מאיפה לעזאזל אפשר לרכוש את הניסיון שנידרש להשתלבות בשוק? הרי כולם, כולל עבדכם הנאמן, היו פעם חסרי ניסיון. התשובה לשאלה הזו היא די פשוטה – את הניסיון הראשוני רוכשים לבד, לא אצל המעביד.

לאחר שיש לנו מספיק ידע בשפת תכנות – אפשר להתחיל בעצם לייצר את הניסיון? איך מייצרים את הניסיון? באמצעות השתלבות בפרויקטים מבוססי קוד פתוח ותרומת קוד חזרה לקהילה. בין אם מדובר בתרומה לקהילה דוברת העברית ובין אם מדובר בתרומה לקהילה העולמית.

כאשר אנו תורמים קוד, אנו בעצם משתלבים בצוות של מתכנתים אמיתיים, לומדים לעבוד עם אנשים אמיתיים שיש להם ידע יותר רב משלנו, רוכשים ניסיון בתכנות אמיתי הכולל Code Review, Revision control ואלמנטים נוספים שאי אפשר ללמוד בקורס. העבודה שלנו עומדת למבחן אמיתי אצל מתכנתים אמיתיים והתרומה שלנו, לאחר הקבלה שלה, תשמש אנשים אמיתיים בפרויקטים אמיתיים.

ההשתלבות בפרויקטים של קוד פתוח חשובה הרבה יותר, לפחות לטעמי, מכל פרויקט גמר שהוא. נכון שהיא קשה יותר ומחייבת מאמץ וזמן – אבל התרומה היא אדירה. כיוון שהניסיון שצברתם יחשב כניסיון של ממש ויאפשר לכם לקבל את העבודה הראשונה.

אם אתם סיימתם קורס או בוגרי תואר ראשון במדעי המחשב ורוצים להשתלב בעולם הווב אך לא מקבלים את הצ’אנס – תיבנו לעצמכם את הצ’אנס הזה!

כדאי תמיד להשאר מעודכנים! הרשמו לעדכונים של האתר במייל! - המייל יישלח כל יום ראשון בעשר בבוקר ויכיל אך ורק את המאמרים שהתפרסמו באינטרנט ישראל. ללא ספאם, ללא הצפות, ללא בלגנים. אם יש לכם טלגרם, בדקו את ערוץ הטלגרם של האתר שבו אני מעדכן על פוסטים חדשים 🙂

תגיות: פורסם בקטגוריה: בניית אתרי אינטרנט

אל תשארו מאחור! יש עוד מה ללמוד!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

רישום